Jarosław Ferenc ponownie prezydentem Radomska

Reklama

Znany jest już wynik drugiej tury wyborów na prezydenta Radomska. Wygrywa Jarosław Ferenc.


Wyborcza dogrywka na prezydenta Radomska była konieczna z uwagi na to, że żaden z kandydatów nie otrzymał więcej niż połowy ważnie oddanych głosów. 21 kwietnia II tura wyborów przeprowadzona została łącznie w 748 gminach i miastach, w tym w 60 miastach prezydenckich.

Jarosław Ferenc ponownie prezydentem Radomska

W drugiej turze wyborów samorządowych 2024 w wyborach na prezydenta Radomska zmierzyli się obecny prezydent Jarosław Ferenc, który startował z komitetu wyborczego “Razem dla Radomska” oraz Łukasz Więcek z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej.

Jarosław Ferenc ma 55 lat. W latach 2002–2006 pełnił funkcję zastępcy prezydenta Radomska ds. inwestycji i gospodarki. Sprawował także mandat radnego miejskiego. W wyborach samorządowych w 2014 roku ubiegał się o funkcję prezydenta Radomska, przegrywając z Anną Milczanowską. Prezydentem Radomska jest od 2016 roku. Wygrywając przedterminowe wybory zastąpił wówczas dotychczasową prezydent miasta Annę Milczanowską, która dostała się do Sejmu i po dziewięciu latach zrezygnowała z zajmowanego stanowiska. W 2018 r. z powodzeniem ubiegał się o reelekcję w wyborach samorządowych. W drugiej turze głosowania zdobył 65,60 proc. głosów.

Państwowa Komisja Wyborcza podała pełne wyniki

Wyniki po przeliczeniu danych ze wszystkich obwodów głosowania: Łukasz Więcek otrzymał głosów  7719 , co dało mu poparcie 48,16  proc. natomiast Jarosław Ferenc otrzymał  8308  głosów, z     51,84 proc. poparciem.

Podczas głosowania w I turze kandydaci uzyskali wyniki: Łukasz Więcek – 7 161 głosów (40,69%), Jarosław Ferenc – 6 252 głosów (35,52%). O fotel prezydenta w głosowaniu 7 kwietnia walczyło w sumie czterech kandydatów. Wybrani zostali wtedy również radni do rad miasta oraz powiatu.

W 21-osobowej radzie miasta Radomska najwięcej mandatów – 11 – zdobyli kandydaci Koalicji Obywatelskiej, 4 radnych będzie miał PiS, 4 – Razem dla Radomska, 2 – Wspólny Samorząd.

Lista nowych radnych dostępna: Wybory samorządowe 2024. Oto nowi radni w powiecie i mieście. Wyborcza dogrywka na prezydenta Radomska

Frekwencja wyborcza wyniosła    46 proc.

Uprawnionych do głosowania było 35 006 mieszkańców Radomska

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD