MEBIN

Jarosław Gowin przyjedzie do Radomska

Jubiler Ako

Jarosław Gowin przyjedzie do Radomska we wtorek 8 czerwca. Jego wizyta ma związek z powołaniem pierwszej spółki SIM w województwie Łódzkim. W wydarzeniu wezmą udział m.in.: minister Anna Kornecka, wicewojewoda Krzysztof Ciecióra, prezes KZN Bartłomiej Druziński, prezydenci Sieradza, Skierniewic, Pabianic, Bełchatowa.

Radomsko tworząc „SIM Łódzkie” dołączy do 124 gmin, które otrzymały wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. W całej Polsce powstało już 6 SIM-ów.

SIM to spółka realizująca budownictwo społeczne. Jej zadaniem jest budowanie mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu z możliwością dojścia do własności.

Radomsko otrzymało 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Pieniądze zostaną wykorzystane na wkład własny miasta do spółki SIM Łódzkie. W Radomsku mają powstać dwa budynki wielorodzinne przy ul. Starowiejskiej, łącznie około 80-90 tanich mieszkań na wynajem z możliwością dojścia do własności. O kryteriach, jakie trzeba spełnić, żeby otrzymać mieszkanie, zdecyduje rada miejska. Mieszkania są szansą dla rodzin, które nie posiadają zdolności kredytowej, ale posiadają tzw. „zdolność czynszową”.


Czytaj też: Popisano umowę na budowę hali widowiskowo – sportowej w Kamieńsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW