Jednośladem bezpiecznie do celu. Apel policji

Reklama

W wakacje na drogach pojawia się znacznie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności użytkowników jednośladów – rowerzystów, motocyklistów, motorowerzystów oraz hulajnóg elektrycznych. Każda z wymienionych grup ma swoją specyfikę, dlatego też współistnienie na drodze wymaga rozsądku i respektowania przepisów prawa.


W przypadku motocyklistów niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, to główne przyczyny wypadków drogowych, których są sprawcami.

Jednak na bezpieczeństwo motocyklistów mają wpływ również inni uczestnicy ruchu, zwłaszcza kierujący samochodami. W okresie, gdy na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów, powinni oni pamiętać o obserwowaniu drogi i spoglądaniu w lusterka.

Ważne jest, aby zarówno kierowcy samochodów, jak i kierujący jednośladami pamiętali o respektowaniu zasad związanych z pierwszeństwem przejazdu, a także z odpowiednim wyprzedzeniem sygnalizowali zamiar wykonania manewru skrętu lub zmiany pasa ruchu.

Policjanci apelują do kierujących o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę, rozsądek, a także życzliwość wobec pozostałych użytkowników drogi.


Czytaj też: Nastolatka na hulajnodze została potrącona. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD