Jednośladem bezpiecznie do celu. Policja apeluje

Reklama

Letnia aura sprawia, że więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Dlatego zamiast wsiąść do nagrzanego samochodu, wybieramy jednoślady – motocykl, motorower, rower, hulajnogę elektryczną.


Bezpieczeństwo podróżujących jednośladami zależy od wielu czynników, chociażby od pory dnia i warunków pogodowych. Najważniejsze przestrzeganie przez nich przepisów, którym podlegają jako pełnoprawni uczestnicy ruchu drogowego.

Bezpiecznie do celu

Bardzo istotne są także zachowania innych użytkowników drogi wobec kierujących jednośladami – przede wszystkim kierujących samochodami. Ważne jest, aby ustępowali oni pierwszeństwa użytkownikom jednośladów w miejscach wskazanych przepisami. Do szczególnie niebezpiecznych momentów w ruchu drogowym należy wyprzedzanie przez inny pojazd. Przypomnijmy, że w razie wyprzedzania roweru, wózka rowerowego, motoroweru, motocykla, hulajnogi elektrycznej, urządzenia transportu osobistego, osoby poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 m – tłumaczą policjanci.

Z kolei kierujący jednośladami, zwłaszcza motocykliści i motorowerzyści muszą zawsze pamiętać, że ich również obowiązują ograniczenia prędkości, albowiem wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad każdym pojazdem staje się coraz trudniejsze.

Jeżdżąc jednośladem, musimy też mieć na uwadze aspekt widoczności. Sprawne, czyste światła pojazdu, odblaskowe szelki lub kamizelka poprawiają widoczność w ruchu drogowym, a tym samym bezpieczeństwo.

Policjanci apelują o stosowanie się do obowiązujących przepisów i przypominają, że nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może przyczynić się do tragedii.

fot. KPP Radomsko

Czytaj też: Długi weekend na drogach. Policja zapowiada wzmożone kontrole

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD