MEBIN

Kaskadowy pomiar prędkości na drogach powiatu radomszczańskiego

Nexera

23 listopada 2021 roku na drogach powiatu radomszczańskiego służbę pełniło więcej patroli drogówki. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi tworzący grupę „SPEED”, policjanci z Wielunia, Piotrkowa Trybunalskiego, Pajęczna oraz z Radomska reagowali na wszystkie przypadki łamania przepisów w ruchu drogowym. Funkcjonariusze mieli do dyspozycji oznakowane i nieoznakowane radiowozy, mierniki prędkości i co równie ważne odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie.


Działania zainicjowane przez radomszczańskich mundurowych pod nazwą „Kaskadowy – powiatowy” wpisują się w kampanię informacyjno – społeczną „NIE ZABIJAJ”. Kolejny raz policjanci na co dzień dbający o bezpieczeństwo na drogach dowiedli, że najczęściej popełnianym przez kierowców wykroczeniem jest przekraczanie dozwolonej prędkości. Nie zapominajmy, że prędkość to kluczowy czynnik decydujący o rozmiarach i rodzajach doznanych obrażeń przez uczestników zdarzeń drogowych. Podczas akcji policjanci wykonywali pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Szczególnym nadzorem zostały objęte miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych oraz miejsc, gdzie notorycznie przekraczana jest dozwolona prędkość.

fot. KPP Radomsko

W czasie działań policjanci ujawnili 104 wykroczenia w ruchu drogowym, w tym 79 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Łącznie funkcjonariusze nałożyli 87 mandatów karnych, zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym i zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych. Warto zaznaczyć, że od początku 2021 roku policjanci wydziału ruchu drogowego radomszczańskiej komendy ujawnili 11119 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 6704 wykroczenia dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości a w tym 1097 to przekroczenia prędkości w rejonie przejścia dla pieszych – wyjaśnia nadkom. Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.


Czytaj też: Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych w ciągu jednego wieczoru

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD