Kiedy dzieci wrócą do szkół? Dzisiaj decyzja

Od 4 do 17 stycznia w całej Polsce trwają ferie zimowe, jednak nadal nie wiadomo czy po przerwie uczniowie wrócą do szkół. Jak zapowiedział Przemysław Czarnek, ostateczne decyzje zostaną podjęte na Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego. Dzisiaj powinniśmy poznać rekomendacje dla dyrektorów szkół i termin powrotu dzieci z klas I-III do szkół.

W czwartek minister Przemysław Czarnek wraz z członkami kierownictwa resortu spotkał się z wojewódzkimi inspektorami sanitarnymi, kuratorami oświaty, ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim i kierownictwem resortu zdrowia

Po tej serii spotkań i żywej dyskusji na temat okoliczności, w jakich się w tej chwili znajdujemy, okoliczności pandemicznych, jutro będziemy ostatecznie decydować na Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego, jakie wydajemy rekomendacje dla dyrektorów szkół i kiedy myślimy o powrocie dzieci do szkół – poinformował wczoraj minister. Chodzi o uczniów klas I-III.

Kluczową rolę odgrywają dzisiejsze wyniki (Ministerstwo Zdrowia poinformowało o  8 790 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia). Wczoraj odnotowano 12 tysięcy zarażeń. – Więc nie mówimy o stabilnej sytuacji, dlatego musimy mieć na to wzgląd. I dlatego piątkowe dane dotyczące zachorowań będą również decydowały o tym, jakie będą te warunkowe rekomendacje dla dyrektorów szkół. Po to, żeby też nie trzymać w niepewności dyrektorów szkół do ostatniego momentu, tylko z odpowiednim wyprzedzeniem informować o tym, co zamierzymy zrobić po 17 stycznia – mówił Przemysław Czarnek.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW