Reklama
APLIKACJAZ ŻYCIA POWIATU

KIEDY ROZPOCZNIE SIĘ SEZON ZIMOWY NA GÓRZE KAMIEŃSK?

Ferie zimowe w naszym województwie rozpoczynają się w przyszłym tygodniu. Jedną z atrakcji w naszym powiecie jest Góra Kamieńsk, jednak rozpoczęcie sezonu zimowego na najdłuższym stoku narciarskim w centralnej Polsce stoi pod znakiem zapytania.

Problem jest oczywiście pogoda. Od strony technicznej stok jest gotowy do rozpoczęcia sezonu zimowego. Wszystkie urządzenia przeszły już przeglądy.

Kierownictwo stoku na stronie oficjalnej informuje jednak, że warunkiem rozpoczęcia naśnieżania, jest wystąpienie całodobowych ujemnych temperatur poniżej – 3 st. C.

– Problem tylko polega na tym, że nie ma takich prognoz na najbliższe 45 dni i aby takie warunki wystąpiły. Rozwiązaniem problemu mogłoby być naśnieżanie tylko nocą, gdy jest mróz, nie czekając na całodobowe mrozy. Na dzień dzisiejszy stok nie jest naśnieżany, a sezon zimowy w te ferie na stoku Góra Kamieńsk, stoi pod znakiem zapytania. Jeśli sytuacja ulegnie zmianie, będziemy o tym informować na naszej stronie internetowej – tłumaczą pracownicy stoku.

Czytaj też:https://pulsradomska.pl/e-recepty-obowiazkowe-od-dzis-jak-z-nich-korzystac/

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
WIDOK