Luxbud

Kierująca miała trzy promile alkoholu w organizmie. 47-latka zatrzymana na Starowiejskiej

Polonaisse

Obywatelskim ujęciem zakończyła się podróż 47-latki, która mając blisko trzy promile alkoholu w organizmie kierowała volkswagenem. Kobieta za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.


Około godziny 4.00 w nocy z 28 na 29 stycznia 2022 roku dyżurny komendy otrzymał informację, że passat jadący ulicą Starowiejską w Radomsku porusza się tzw. zygzakiem, nie trzyma toru jazdy. Na miejsce został skierowany patrol ruchu drogowego.

Kiedy policjanci dotarli na miejsce okazało, się że świadkowie doprowadzili do zatrzymania volkswagena. Policjanci ustalili, że osobówką kierowała 47-letnia mieszkanka gminy Żytno. Badanie przeprowadzone przez mundurowych wykazało, że miała w organizmie 2,8 promila alkoholu. Podczas sprawdzania danych w systemach policyjnych okazało się, że kobieta ma zatrzymane prawo jazdy, ponieważ w maju ubiegłego roku kierowała autem będąc pod wpływem alkoholu – mówi nadkom. Aneta Wlazłowska,  oficer prasowy KPP w Radomsku.

Skrajnie nieodpowiedzialna 47-latka kolejny raz będzie odpowiadała przed sądem. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka kara finansowa.


Czytaj też: Częstował kolegów marihuaną, teraz odpowie przed sądem

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD