Luxbud

Kino Pasja w MDK wznawia działalność. Sprawdź repertuar

Jubiler Ako

Miejski Dom Kultury w Radomsku uruchamia z powrotem działanie Kina Pasja. Na początek wyświetlony zostanie film “Fantastyczne zwierzęta: tajemnice Dumbledore’a”.

Po tym, jak drugi wykonawca wycofał się z przeprowadzenia remontu sali widowiskowej MDK, działanie kina zostaje wznowione.

Więcej przeczytasz: Remont sali widowiskowej MDK wstrzymany. Wykonawca wycofał się z przetargu

FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA: TAJEMNICE DUMBLEDORE’A / 2D dubbing

Reżyser: David Yates
Gatunek: Familijny / Fantasy / Przygodowy
Produkcja: Wielka Brytania 2022
Czas trwania: 140 minut
Ograniczenia wiekowe: od 7 lat

Opis filmu:

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a studia Warner Bros. Pictures to najnowsza przygoda ze Świata Czarodziejów™, stworzonego przez J.K. Rowling. Profesor Albus Dumbledore (Jude Law) wie, że potężny i zły czarodziej Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) zamierza zawładnąć światem czarodziejów. Nie mogąc powstrzymać go w pojedynkę, powierza to zadanie magizoologowi Newtowi Skamanderowi (Eddie Redmayne). Staje on na czele nieustraszonej drużyny, złożonej z czarodziejów, czarodziejek i jednego dzielnego mugolskiego piekarza. W niebezpiecznej misji natkną się oni na znane już i nowe zwierzęta oraz staną do walki z coraz liczniejszymi zastępami zwolenników Grindelwalda. Ale jak długo Dumbledore będzie trzymał się z boku, skoro stawka jest tak wielka? W filmie występuje gwiazdorska obsada pod przewodem zdobywcy Oscara Eddiego Redmayne’a (Teoria wszystkiego), dwukrotnie nominowanego do Oscara Jude’a Lawa (Wzgórze nadziei, Utalentowany pan Ripley), Ezry Millera, Dana Foglera, Alison Sudol, Calluma Turnera, Jessiki Williams, Katherine Waterston i Madsa Mikkelsena. Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a zostały wyreżyserowane przez Davida Yatesa na podstawie scenariusza J.K. Rowling i Steve’a Klovesa, którzy oparli się na scenariuszu J.K. Rowling. Film wyprodukowali David Heyman, J.K. Rowling, Steve Kloves, Lionel Wigram i Tim Lewis. Neil Blair, Danny Cohen, Josh Berger, Courtenay Valenti i Michael Sharp pełnili funkcję producentów wykonawczych. W ekipie znaleźli się operator George Richmond (Rocketman, Kingsman: Złoty krąg), nagrodzony trzema Oscarami scenograf Stuart Craig (Angielski pacjent, Niebezpieczne związki, Gandhi, filmy z serii Harry Potter i Fantastyczne zwierzęta) oraz scenograf Neil Lamont (Han Solo: Gwiezdne wojny – historie, Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie), czterokrotnie nagrodzona Oscarem projektantka kostiumów Colleen Atwood (Chicago, Wyznania gejszy, Alicja w Krainie Czarów, Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć), jak również wieloletni montażysta Yatesa Mark Day (Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda, cztery ostatnie filmy z serii Harry Potter). Muzykę skomponował dziewięciokrotnie nominowany do Oscara James Newton Howard (Wieści ze świata, Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda, Opór, Michael Clayton, cykl Igrzyska śmierci). Warner Bros. Pictures przedstawia produkcję Heyday Films w reżyserii Davida Yatesa pod tytułem Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a, której międzynarodowa premiera kinowa jest przewidziana na 7 kwietnia 2022 roku, zaś w Ameryce Północnej na 15 kwietnia 2022 roku. Obraz będzie rozpowszechniany na całym świecie w wybranych kinach i kinach IMAX przez Warner Bros. Pictures.

22.04.2022, godz. 17.00 (dubbing), 19.30 (napisy)

23.04.2022, godz. 14.30 (dubbing), 17.00 (dubbing), 19.30 (napisy)

24.04.2022, godz. 14.30 (dubbing), 17.00 (dubbing), 19.30 (napisy)

25.04.2022, godz. 12.00 (dubbing), 17.00 (dubbing), 19.30 (napisy)

26.04.2022, godz. 17.00 (dubbing), 19.30 (napisy)

27.04.2022, godz. 12.00 (napisy), 17.00 (dubbing), 19.30 (napisy)

28.04.2022, godz. 17.00 (dubbing), 19.30 (napisy)

Bilety: 17 zł normalny, 15 zł ulgowy, 14 zł grupowy, Tani Poniedziałek

NAWET MYSZY IDĄ DO NIEBA / 2D dubbing – POKAZ PRZEDPREMIEROWY!!!

Reżyser: Jan Bubeníček / Denisa Grimmová
Gatunek: Animacja / Komedia / Przygodowy
Produkcja: Czechy / Francja / Polska / Słowacja 2021
Czas trwania: 87 minut
Ograniczenia wiekowe: b.o.

Opis filmu:

Nagradzana i wyczekiwana przez widzów animacja o odwadze i z pozoru niemożliwej przyjaźni między małą, rezolutną myszką Czmyszką oraz wrażliwym lisem Rudkiem. Przewrotny los łączy tę dwójkę i rzuca w wir niewiarygodnych zdarzeń oraz przygód. Co może wyniknąć z tego wyjątkowego połączenia? Odpowiedź znajdziemy w filmie „Nawet myszy idą do nieba”, w powstawaniu którego udział wzięli polscy twórcy.

Czy mysz i lis mogą być przyjaciółmi? Kiedy uparta Czmyszka i strachliwy Rudeusz trafiają do nieba, nic na to nie wskazuje. W nowym świecie muszą porzucić swoje instynkty i stawić czoła fantastycznej przygodzie. Dokąd zaprowadzi ich ta niezwykła podróż? Mała Czmyszka usilnie stara się udowodnić wszystkim swoją odwagę. Aby tego dokonać, zaryzykuje nawet spotkanie z drapieżnikiem! Jej śmiała próba kończy się jednak w zupełnie niespodziewany sposób. Myszka trafia do niezwykłej krainy, gdzie na swojej drodze spotyka bojaźliwego liska Rudeusza. Czy tak różni bohaterowie będą w stanie się dogadać? W nowym miejscu bardzo łatwo wpaść w opały! Mimo początkowej niechęci postanawiają wspólnie odkryć tajemnice niezbadanych i zaskakujących zaświatów. Czy sprostają nowym wyzwaniom i niecodziennej przygodzie?

W produkcji brali udział polscy twórcy. Lalki wykorzystane w filmie wykonali artyści z Łodzi, a za koordynację tego przedsięwzięcia odpowiedzialny był polski Momakin. Czwórka animatorów: Katarzyna Okoniewska, Piotr Ficner, Stanisław Szostak i Ilenia Cotardo pracowali na planie w czeskim studiu Barrandov. W Polsce powstała też prawie połowa lalek użyta w animacji. Co więcej, Krzysztof A. Janczak skomponował muzykę. Jest to jeden z najzdolniejszych kompozytorów młodego pokolenia, który obecnie współpracuje z reżyserami i muzykami na całym świecie.

Polskim koproducentem filmu jest Studio Animoon, które w swoim portfolio ma takie produkcje jak: „Przytul mnie”, „Magiczna zima Muminków” czy „ACID RAIN”. Realizowane przez nich projekty są pokazywane na najważniejszych festiwalach filmowych na całym świecie, rocznie docierając nawet do miliona widzów i zdobyły do tej pory ponad 80 nagród – ostatnio nagrodę Cartoon Tributes dla Producenta Roku.

24.04.2022, godz. 10.30
01.05.2022, godz.16.00
02.05.2022, godz. 12.30, 16.00
03.05.2022, godz.10.30, 14.00
04.05.2022, godz.16.00
05.05.2022, godz. 14.00

Bilety: 17 zł normalny, 15 zł ulgowy, 14 zł grupowy

Ранок кіно /  PORANEK FILMOWY

24.04.2022 Неділя / niedziela

godz. 11.00 Творча майстерня родинна / Rodzinne warsztaty plastyczne
godz. 12:00 Мультфільм на екрані „Якуб, Мімі та собаки, якi вмiли говорити” (Вхід вільний) – Projekcja filmu „JAKUB, MIMMI I GADAJĄCE PSY” z lektorem ukraińskim

(wstęp wolny)

Якуб та Мімі це родичі, які недолюблюють один одного. Однак скоро з’являється шанс, щоб це змінити. Діти починають дружити з бандою собак, які вміють говорити. Перед ними є дуже важливий виклик… 10-річний Якуб приїжджає на тиждень у передмістя Риги, де зупиняється у своєї двоюрідної сестри Мімі. Дівчинка неохоче вводить його у свій світ. Однак скоро хлопчик знайомиться з… бандою собак, які говорять. Одного дна хтось викрадає одну із собак, а ще інвестор забирає улюблений парк Мімі. Діти та собаки починають спільно боротися, щоб врятувати друга та улюблений парк. Це оригінальний мультфільм, чарівність  якого  підкреслює музика Кшиштофа А. Янчака.

Jakub i Mimmi to para kuzynów, którzy niezbyt się lubią. Wkrótce jednak pojawia się szansa, by to zmienić. Dzieci zaprzyjaźniają się z gangiem gadających psów. Przed nimi bardzo ważne wyzwanie… 10-letni Jakub przyjeżdża na tydzień na przedmieścia Rygi, gdzie zatrzymuje się u kuzynki Mimmi. Dziewczynka z niechęcią wprowadza go w swój świat. Wkrótce jednak chłopiec zawiera niezwykłą znajomość z… gangiem gadających psów. Pewnego dnia jeden ze zwierzaków zostaje porwany, a ukochany park Mimmi przejmuje inwestor. Dzieci i psy podejmują wspólną walkę, by ocalić ulubione miejsce i czworonoga. Film jest oryginalną animacją, której urok podkreśla muzyka Krzysztofa A. Janczaka.

Współorganizacja: Miasto Radomsko
Partnerzy seansu: Stowarzyszenie Kin Studyjnych, Kino Dzieci, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

CZYTAJ TEŻ: Zaproszenie na wykład dr. Łukasza Prysińskiego w bibliotece w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD