Luxbud

PGK kończy budowę nowego ujęcia wody dla strefy przemysłowej w Radomsku

Jubiler Ako

Prace związane z budową ujęcia wody zlokalizowanego przy ul. Bełchatowskiej w Radomsku są już na ukończeniu. Nowe ujęcie zasili Strefę Przemysłową. Na realizowanej przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku kosztem ponad 7 mln zł inwestycji przed miesiącem zakończono prace budowlane.

Aktualnie na budowie trwają ostatnie prace instalacyjne i odbiory. Prace nad budową ujęcia wody trwały od początku 2021 r. W marcu br. nastąpiło pierwsze, próbne uruchomienie ujęcia wraz z uzyskaniem pozytywnych wyników badań wody. Przewidywany termin uruchomienia i przekazania ujęcia wody ostatecznie przypada na koniec maja 2022 r. i jest nieco wydłużony w stosunku do pierwotnego. Początkowo zakończenie prac planowano na kwiecień 2022 r., ale z powodów atmosferycznych niektóre z prac uległy delikatnemu wydłużeniu.

Inwestycja obejmowała uzbrojenie dwóch studni głębinowych wraz z budynkiem stacji wodociągowej, w której umiejscowiona została technologia uzdatniania wody ze zbiornikami wyrównawczymi oraz budynkiem magazynowo – garażowym. W ramach inwestycji wykonano także zagospodarowanie terenu i infrastrukturę towarzyszącą.

Woda z ujęcia będzie wykorzystywana do zasilania już istniejących w strefie obiektów. Parametry techniczne, w tym zakładana wydajność zagwarantują płynne dostawy wody dla nowych obiektów przy rozbudowie Strefy Przemysłowej o nowe zakłady.

Inwestycja w nowe ujęcie wody znacząco wpłynie na możliwości dalszej rozbudowy zakładów i samej strefy przemysłowej. Zabezpieczy im dostawy dobrej jakości wody w perspektywie kolejnych planów inwestycyjnych na wiele lat. Została podjęta w optymalnym czasie, bo jak realia pokazują w obecnej chwili byłoby ją dużo trudniej zrealizować ze względu na braki materiałów oraz ceny, które poszybowały w górę w związku z działaniami wojennymi za naszą wschodnią granicą – mówi Marek Glądalski, prezes PGK w Radomsku.

Zakładana wydajność nowego ujęcia to ok. 370m3/h.

Inwestycja realizowana jest w oparciu o pożyczkę z Banku Gospodarki Krajowej, w kwocie 5 958 781,60 zł. Wartość zrealizowanych prac opiewa na kwotę około 6,9 mln zł brutto, a całość zadania wraz z towarzyszącymi mu instalacjami i kosztami formalności na potrzeby realizacji inwestycji powinna się zamknąć kwotą nieznacznie przekraczającą 7 mln. zł.

 

CZYTAJ TEŻ: Z powodu remontu niemożliwy będzie wjazd na teren zakładu ZUOK w Płoszowie

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD