Kłótnia o pilot do telewizora. 40-latka chwyciła za nóż. Kobieta usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa

Reklama

Według planu 40-letniej radomszczanki zakończenie tej historii miało być zgoła inne. To właśnie ona zgłosiła interwencję, jako pokrzywdzona przez swojego partnera. Po ustaleniach funkcjonariuszy role jednak się odwróciły. Teraz kobieta najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie z zarzutem usiłowania zabójstwa.


Do zdarzenia doszło w środku nocy 5 lutego w jednym z mieszkań na obrzeżach Radomska.

Tuż po godz. 1:00 oficer dyżurny radomszczańskiej komendy policji odebrał telefoniczne zgłoszenie od kobiety, że jej partner wszczął awanturę, a ona potrzebuje w związku z tym pomocy. Natychmiast wysłany na miejsce patrol zastał kobietę i krwawiącego mężczyznę. Mundurowi wezwali pogotowie, a potem zaczęli ustalać przebieg zdarzenia – relacjonuje asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

Jak się okazało, sytuacja wyglądała zupełnie inaczej, niż opowiedziała zgłaszająca.

Według pokrzywdzonego to właśnie jego partnerka zaczęła kłótnię, podczas której zaatakowała go nożem kuchennym. Poszło o pilota do telewizora. Oboje wcześniej razem spożywali alkohol. Kobieta podejrzana o atak na swojego partnera została zatrzymana w policyjnym areszcie – dodaje Kropisz.

Skrupulatnie zebrane dowody i ustalenia śledczych pozwoliły na postawienie 40-latce zarzutu usiłowania zabójstwa. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i postanowił ją tymczasowo aresztować.

Sprawczyni najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. W tym czasie będzie prowadzone śledztwo w sprawie. Kobiecie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.


Czytaj też: Dwa wypadki, 21 kolizji. Zima nie odpuszcza, a policja apeluje o ostrożność

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD