MEBIN

Kolejni pijani kierowcy w rękach policji

Nexera

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji świadków dwaj nietrzeźwi kierowcy nie kontynuowali jazdy. Kierujący bmw miał w organizmie 2,9 promila alkoholu a kierowca golfa 1,9 promila.


W sobotę, 13 listopada dyżurny policji skierował patrol ruchu drogowego na remontowany odcinek Autostrady A1, niedaleko miejscowości Słostowice, gdzie doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy.

Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia ustalili, że 58-letni kierowca golfa podczas jazdy tzw. slalomem uderzył w prawidłowo jadącą ciężarówkę. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń ciała. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało, że mieszkaniec województwa opolskiego miał w organizmie 1,9 promila alkoholu.

Na tym nie koniec. Kolejne ujęcie obywatelskie miało miejsce w nocy z 13 na 14 listopada. Tym razem pracownica lokalu gastronomicznego w Radomsku zauważyła mężczyznę wysiadającego z bmw i pijącego piwo. Kobieta natychmiast zaalarmowała o tej sytuacji znajomych oraz policjantów. Skierowani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze ustali, że za kierownicą auta siedział 31-letni mężczyzna mieszkający na terenie gminy Ładzice. Miał on w organizmie 2,9 promila alkoholu.

Obaj mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.


Czytaj też: Policjanci zabezpieczyli ponad 1 kg marihuany. Para trafiła do aresztu

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD