Kolizja na A1. Kobieta straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w bariery

Reklama

Prędkość należy zawsze dopasować do panujących na drodze warunków i okoliczności. Przekonała się o tym kierująca, która w czwartek, 8 lutego na autostradzie A1 straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w bariery energochłonne.


Do kolizji drogowej doszło po godz. 23 w miejscowości Brodowe na autostradzie A1 w kierunku Łodzi.

Z ustaleń policjantów wynika, że 33-letnia kierująca pojazdem osobowym marki peugeot nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, na skutek czego straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w bariery energochłonne. Na szczęście kobieta nie odniosła żadnych obrażeń. Była również trzeźwa. Za spowodowanie zdarzenia drogowego została ukarana mandatem karnym – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Prędkość ruchu pojazdów powinna być dostosowana nie tylko do ograniczeń ustanowionych znakami, lecz również do warunków panujących na drodze.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza teraz, kiedy warunki pogodowe nie sprzyjają bezpiecznej jeździe – opady śniegu, marznący deszcz oraz śliska nawierzchnia powinny dać do myślenia każdemu kierowcy – dodaje policjant.


Czytaj też: Zderzenie czterech samochodów na ulicy Brzeźnickiej w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD