Kolizje, wypadek i pijani kierowcy – policja podsumowała działania Wszystkich Świętych

Reklama

Policja podsumowała działania prowadzone w okresie Wszystkich Świętych. Niestety, byli i tacy kierowcy, którzy swoich bliskich zmarłych próbowali odwiedzić jadąc na tzw. podwójnym gazie.


Zakończyły się działania związane z policyjną akcją “Wszystkich Świętych”. Przez sześć dni mundurowi dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Sprawdzali między innymi stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość z jaką poruszali się po drogach. Szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z radomszczańskiej komendy przez sześć dni czuwali nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających. Podczas działań na radomszczańskich drogach odnotowano 14 kolizji oraz 1 wypadek drogowy. Policjanci zatrzymali 5 praw jazd, w tym 2 za przekroczenie prędkość powyżej 50km/h w terenie zabudowanym. Przebadano ponad 365 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Trzech z nich odważyło się na jazdę samochodem na tak zwanym podwójnym gazie. Mundurowi ujawnili ponad 340 wykroczeń. Zatrzymani zostali 2 kierujących, którzy prowadzili pojazdy mechaniczne pomimo zakazu sądowego. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali łącznie 24 dowody rejestracyjne – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Ruch w okolicy cmentarzy był umiarkowany, największe jego natężenie przypadło oczywiście w dzień Wszystkich Świętych. Dało się jednak zauważyć, że wizyty na grobach zostały rozłożone na kilka dni, co przełożyło się na porządek i bezpieczeństwo w ruchu drogowym w dniu 1 listopada.

Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo – dodaje policjant.


Czytaj też: Pędził porsche w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD