Select

Konkurs wiedzy o AK i KWP

Polonaisse

Dyrektor Muzeum Regionalnego w Radomsku zaprasza młodzież ze szkół średnich z terenu powiatu radomszczańskiego do udziału w „Konkursie wiedzy o Armii Krajowej i Konspiracyjnym Wojsku Polskim w Radomszczańskiem”, który odbędzie się 4 kwietnia 2022 roku w Galerii Muzeum.


Tematyka konkursu, skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych, obejmuje zagadnienia z historii Konspiracyjnego Wojska Polskiego w Radomsku i powiecie radomszczańskim oraz z życiorysu gen. bryg. Stanisława Sojczyńskiego jako żołnierza i oficera Armii Krajowej, a następnie dowódcy Konspiracyjnego Wojska Polskiego.

Konkurs obejmuje dwa szczeble:

  • na szczeblu szkolnym – wytypowanie maksymalnie 3 uczniów z najlepszą znajomością tematu (o sposobie wytypowania uczniów do konkursu decydują nauczyciele historii),
  • na szczeblu miejskim – konkurs w formie testu pomiędzy laureatami szczebla szkolnego.

Każdy uczestnik będzie rozwiązywał przygotowany test, składający się z zestawu 25 pytań. Forma pytań jest mieszana (zamknięte jednokrotnego i wielokrotnego wyboru, otwarte – polegające na m.in. opisaniu zdjęć historycznych, udzieleniu krótkiej wypowiedzi pisemnej itp.).

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 30 marca 2022 roku. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa do pobrania ze strony www.muzeum.radomsko.pl


Czytaj też: Podsumowanie projektu uczniów PSP 7 z pobytu w Rumunii

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD