KONTAKT Z PACJENTEM TO PODSTAWA

Reklama

Służba zdrowia i wszystko, co jest z nią związane od zawsze było jej konikiem. Dlatego też, kiedy zaproponowano jej objęcie funkcji kierownika Gminnego Ośrodka Zdrowia w Gomunicach, co prawda długo się zastanawiała, ale w końcu powiedziała „tak”. Renata Gębicz placówką zdrowia kieruje od 13 lutego tego roku.

– Jest to na pewno bardzo duże wyzwanie, ale ja się wyzwań nie boję – zauważa Renata Gębicz. – Nie przeraża mnie też to, iż pracę na stanowisku kierownika Gminnego Ośrodka Zdrowia w Gomunicach rozpoczęłam 13 lutego. Jeżeli kocha się to, co się robi, a medycyna od zawsze była bliska mojemu sercu nie ma złej daty na podjęcie pracy – dodaje.

Nowa kierownik gomunickiej służby zdrowia stawia na kontakt z pacjentem.  – W każdej chwili pacjent może przyjść i podzielić się swoimi problemami, każdego wysłucham. Pacjent musi wiedzieć, że przychodząc do naszego ośrodka zdrowia otrzyma pomoc, jakiej oczekiwał. Personel placówki musi być nastawiony frontem do pacjenta, a nie odwrotnie – zauważa kierownik Gębicz.

Dla nowej szefowej Gminnego Ośrodka Zdrowia w Gomunicach, która dotychczasowe jego funkcjonowanie określa jako poprawne, ważne jest uczestnictwo w różnego rodzaju medycznych projektach, dzięki którym mieszkańcy gminy będą mogli bezpłatnie skorzystać np. ze specjalistycznych badań. – Obecnie przygotowujemy się do projektu ukierunkowanego na profilaktykę jelita grubego.  Pacjent będzie miał wykonywane badania w Szpitalu im. M. Kopernika w Łodzi. Ponadto przymierzamy się do nawiązania współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. Ten projekt dotyczy wczesnego wykrywania raka mózgu i szyi. Działania te podejmujemy dlatego, iż chcę, aby pacjenci mieli ułatwiony kontakt ze specjalistami – mówi kierownik GOZ w Gomunicach.

Renata Gębicz stawia też na współpracę ze szkołami z terenu gminy Gomunice. – W myśl powiedzenia: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci” chcę promować wśród dzieci i młodzieży szeroko pojętą profilaktykę oraz zdrowy tryb życia. Wierzę w to, iż młody człowiek po powrocie ze szkoły do domu podzieli się swoimi spostrzeżeniami z rodzicami, dziadkami, dzięki czemu np. kiedy do gminy przyjedzie mammobus kobiety nie będę mówiły: a po co mi te badania – zauważa R. Gębicz.

Renata Gębicz z wykształcenia jest magistrem administracji (ukończyła Uniwersytet Łódzki na wydziale Prawa i Administracji). Jest też dyplomowaną pielęgniarką oraz kierownikiem Centrum Terapii „Koniczynka” oraz wiceprezesem Regionalnej Izby Przemysłowo – Handlowej w Radomsku. Była prezesem 25 filii Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” w Sosnowcu, kierownikiem administracji MDK w Radomsku, współorganizatorem I Europejskiej Konferencji Dzieci Operowanych Prenatalnie w Sosnowcu. W latach 2007 – 2016 była natomiast właścicielem Międzynarodowego Centrum Rehabilitacji REN-POL.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD