Kontrole taxi w Radomsku. Wspólna akcja policji i KAS. Jeden z taksówkarzy stanie przed sądem

Reklama

W piątek, 26 kwietnia policjanci z radomszczańskiej drogówki wraz z pracownikami Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili wspólne działania na terenie Radomska. Działania te były ukierunkowane na taksówkarzy.


Funkcjonariusze sprawdzali uprawnienia do kierowania, jakie powinien posiadać każdy taksówkarz, wymagane licencje, czy też sposób przewożenia pasażerów. Kierowcy byli także badani na zawartość alkoholu w organizmie i sprawdzany był stan techniczny pojazdów oraz wymagane wyposażenie. Z kolei pracownicy administracji skarbowej sprawdzali, czy przewoźnicy posiadają kasy fiskalne i wydają paragony osobom korzystającym z ich usług.

Na kilka przeprowadzonych kontroli tylko w jednym przypadku okazało się, że 64-letni kierujący taksówką nie posiada stosownych uprawnień.

Spowodowane to było najprawdopodobniej brakiem przedstawienia w wymaganym terminie organowi uprawnionemu orzeczenia o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami. Dodatkowo podczas kontroli okazało się, że w samochodzie jest brak podstawowych elementów wyposażenia, w związku z powyższym policjanci nałożyli na kierowcę mandat karny. Mężczyzna odpowie też przed sądem za swoje niewłaściwe zachowanie ze względu na brak uprawnień i w tym przypadku kara dla taksówkarza może okazać się bardzo dotkliwa – mówi nadkomisarz Aneta Wlazowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Sąd w takim przypadku orzeka karę grzywny nie mniej niż 1500 zł oraz zakaz kierowania pojazdami nie mniejszy niż 6 miesięcy.

Policyjna akcja miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza pasażerów, którzy decydują się na taką formę podróżowania, jakim jest taksówka. Policjanci zapowiadają kolejne podobne akcje w przyszłości.


Czytaj też: Kryminalni uderzyli w narkobiznes. Zatrzymano 6 osób powiązanych z przestępczością narkotykową [FOTO i VIDEO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD