Kordian Kaźmierczak z Radomska wygrał stypendium Queen Hedvig Scholarship. Pojedzie do Doliny Krzemowej

Reklama

Kordian Kaźmierczak z Radomska walczył i wywalczył możliwość wyjazdu do USA do Doliny Krzemowej oraz zdobycia stypendium Queen Hedvig Scholarship.


Kordian Kaźmierczak jest uczniem IV klasy Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie o profilu technik automatyk. Pochodzi z Radomska. Starał się o zakwalifikowanie do programu stypendialnego Queen Hedvig Scholarship. W zeszłym tygodniu można było oddać głos na prezentację Kordiana. Fundacja podała szczęśliwych laureatów, którzy pojadą do Doliny Krzemowej. Jak poinformowała fundacja oddano rekordową liczbę głosów 5911, z czego aż 4199 głosów zdobył jeden z kandydatów.

Kordian zajął trzecie miejsce (zdobył 2686 głosów i 26,45 punktów) i znalazł się w szczęśliwej 30 uczniów, którzy w dniach 21-29 września 2024 pojadą do Doliny Krzemowej w amerykańskim stanie Kalifornia. Głównym celem programu stypendialnego jest poznanie najbardziej innowacyjnych firm i laboratoriów na świecie oraz wsparcie uczniów w zarządzaniu własnymi ścieżkami edukacji.

Podczas wyjazdu stypendyści będą mieli okazję odwiedzić Uniwersytety: Stanford University i UC Berkeley, SRI International oraz prestiżowe korporacje amerykańskie np. Meta, a także odwiedzić takie miasta, jak San Francisco, Oakland czy Cupertino. Poza wyjątkowymi miejscami zorganizowane zostaną spotkania z wybitnymi naukowcami oraz liderami wiodących firm. Dodatkowo stypendyści doświadczą amerykańskiej kultury oraz społeczności studenckiej.

Queen Hedvig Scholarship jest unikatowym, międzynarodowym projektem skierowanym do wybitnie uzdolnionych uczniów liceów ogólnokształcących i techników w Polsce. Projekt polega na przyznaniu uczniom stypendiów w formie wyjazdu do Doliny Krzemowej w Kalifornii.


Czytaj też: Zakończyła się II edycja Akademii Młodego Przedsiębiorcy. Gala finałowa w MDK w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD