Kradzież z włamaniem w Gomunicach, policjanci zatrzymali 69-latka

Reklama

Policjanci z Komisariatu Policji w Kamieńsku wyjaśniają okoliczności usiłowania kradzieży z włamaniem do jednego z domów w Gomunicach. W związku z tą sprawą mundurowi zatrzymali 69-letniego mężczyznę, który ze względu na uraz mięśnia pośladkowego musiał pozostać na obserwacji w szpitalu.

 

We wtorek, 2 marca dyżurny radomszczańskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że 74-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego znalazł w swoim domu złodzieja. Na miejscu funkcjonariusze zastali pokrzywdzonego, który stwierdził, że zna sprawcę tego przestępstwa. Zgłaszający dodał, że włamywacz uciekł z podwórka, po tym jak uderzył go kijem i ugodził dłutem stolarskim w pośladek. Kilka minut później policjanci zatrzymali wskazanego 69-latka – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Mężczyzna ze względu na obrażenia pozostał w radomszczańskim szpitalu na obserwacji. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Z dotychczasowych ustaleń mundurowych wynika, że panowie znali się od kilku miesięcy. Korzystali oni ze swojej wiedzy technicznej i wykonywali wspólnie zlecone prace. Wszystko wskazuje na to, że 69-latek wykorzystał sytuację i podczas jednej z wizyt ukradł klucz do drzwi budynku kolegi. Feralnego dnia był przekonany, że nikogo nie ma na terenie posesji. Bardzo się zdziwił, gdy 74-latek niespodziewanie wszedł do pomieszczenia. Pokrzywdzony sądził, że do jego nieruchomości wtargnął złodziej, więc ugodził intruza dłutem w pośladek i uderzył kijem – dodaje policjantka.

Mundurowi zabezpieczyli kij i dłuto, którymi posłużył się 74-latek. Pokrzywdzony oszacował straty na kilka tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującym prawem za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: 33-latek wpadł z narkotykami. Grozi mu do 10 lat

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD