KRUS: Ostatnie wolne miejsca na bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

Reklama

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że są jeszcze wolne miejsca na bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z terenów wiejskich.


W okresie wakacji KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników. Dzieci z województwa łódzkiego mogą skorzystać z wyjazdu na bezpłatny turnus trwający 21 dni do Centrów Rehabilitacji Rolników KRUS:

  • w Szklarskiej Porębie – w terminie od 20 lipca do 9 sierpnia 2023 r. (dzieci z chorobami układu oddechowego),
  • w Jedlcu – w terminie od 31 lipca do 20 sierpnia 2023 r. (dzieci z chorobami układu ruchu i wad postawy).

Z oferty mogą skorzystać dzieci:

  • w wieku od 7 do 15 lat (urodzone w latach 2008–2016) z problemami zdrowotnymi wymagającymi rehabilitacji leczniczej w zakresie chorób układu oddechowego oraz wad i chorób układu ruchu,
  • których przynajmniej jedno z rodziców podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy lub w przypadku ubezpieczenia na wniosek – w pełnym zakresie nieprzerwanie przez co najmniej rok, lub posiadające prawo do renty rodzinnej,
  • samodzielnie wykonujące podstawowe czynności życiowe, tzn. ubieranie się, jedzenie, mycie itp.

Ważne: pierwszeństwo w skierowaniu na turnusy rehabilitacyjne mają dzieci posiadające orzeczenie o niepełnosprawności, jednak nie jest to warunek konieczny do uczestnictwa w turnusie.

W ramach wyjazdu oferowany jest bezpłatny transport na turnus, pełne wyżywienie, komplet zabiegów rehabilitacyjnych oraz profesjonalna opieka wykwalifikowanej kadry.

Odpowiedni wniosek, wypełniony przez leczącego lekarza wraz z załącznikami, rodzice dziecka winni złożyć do KRUS do 31 maja 2023 r.

Formularze wniosków i załączników (oświadczeń) dostępne są w Placówkach Terenowych KRUS, a także na stronie internetowej KRUS. Szczegółowe informacje pod numerami tel.: (42) 665 07 29, (44) 725 64 25 i (43) 824 15 43.


Czytaj też: Dzień Dziecka w Radomsku. Jakie atrakcje zaplanowano?

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD