Krzysztof Ciecióra zawalczy o fotel prezydenta Radomska. Chce miasta ambitnego i dynamicznego [FOTO i VIDEO]

Reklama

Krzysztof Ciecióra we wtorek, 5 marca ogłosił swój start w wyborach na prezydenta Radomska. Chce Radomska ambitnego i dynamicznego, w którym jakość życia będzie na jak najwyższym poziomie. Zaprezentowani zostali również kandydaci na radnych.


Krzysztof Ciecióra pomimo iż przy poprzednich wyborach do Sejmu i Senatu startował i wygrał z list partii Prawa i Sprawiedliwości, postanowił wystartować w wyborach samorządowych i zawalczyć o fotel prezydenta Radomska. Założony został nowy “Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Ciecióry Odnowa RP”.

Będę startować w wyborach na prezydenta Radomska, bo “dla Radomska warto” – jest to moje hasło przewodnie tej kampanii. Uważam, że wszelkie doświadczenia, wiedzę oraz umiejętności jakie zdobyłem w ostatnich latach warto wykorzystać dla Radomska. Warto poświęcić część swojego życia żeby pracować dla Radomska. Przez najbliższe kilka tygodni kampanii pragnę pokazać mieszkańcom pozytywną stronę wizji tego, jak może rozwijać się miasto. To miasto może być ambitne, z którego będziemy dumni. Radomsko może realizować ambitne projekty, które będą wyróżniać się w skali kraju. Dosyć z mikromanią i wąskimi horyzontami! Mam doświadczenia ogólnopolskie, a także reprezentowałem Polskę w Europie i na świecie. Wiem, w jakim kierunku idzie rozwój miejski. To, co chcę zaoferować to odważne, ambitne, dynamiczne miasto, które będzie rywalizować z innymi ośrodkami o wysoką jakość życia. Zasługujemy na to, żeby w Radomsku jakość życia była na jak najwyższym poziomie – mówił kandydat Krzysztof Ciecióra.

A jaki jest program Krzysztofa Ciecióry na Radomsko?

Kandydat ma jasną wizję miasta – chciałby Radomska zielonego, rozwojowego i przyjaznego. Wśród pomysłów na zarządzanie miastem kandydat wymieniał m.in. takie programy, jak: zielone Radomsko, a w tym powołanie wiceprezydenta ds. zieleni, dofinansowanie remontów podwórek osiedlowych, uruchomienie miejskiego programu dofinansowania na wymianę źródeł ogrzewania. A także stworzenie centrum wystawienniczego dla przedsiębiorców, rozbudowa basenu Aquara. Budowa centrum organizacji pozarządowych – ma to być nowoczesny budynek, który powstanie za Kinemą. Krzysztof Ciecióra chciałby zorganizować festiwal muzyczny, który stałby się nową chlubą miasta

Bez kultury miasto umiera – podsumował Ciecióra.

Kandydat pomyślał również i o udogodnieniach w załatwianiu spraw urzędowych. Ma w tym pomóc aplikacja mRadomsko.

Stworzymy profesjonalną, dobrze zarządzaną, funkcjonalną aplikację, dzięki której będzie można załatwić sprawy urzędowe, zamówić usługi w mieście. Chcemy też wciągnąć młodzież do partycypacji społecznej w jeszcze większym stopniu. Rada młodzieżowa zyska swój budżet, a także młodzi radni będą opiniować uchwały rady miejskiej, które będą dotyczyć kwestii oświaty i szeroko rozumianych spraw młodych ludzi w mieście. A także powołamy młodzieżowego prezydenta miasta po to, aby być w stałym kontakcie z młodymi ludźmi i zachęcać ich do budowania relacji tu, w Radomsku – zapewniał Ciecióra.

Komitet wystawia 65 kandydatów na radnych do rad gmin, powiatu oraz miasta. Jak przekonywał Ciecióra skompletował “zespół fajnych, ambitnych i doświadczonych ludzi”.

Przed państwem stoją połączone środowiska, które funkcjonowały i nadal funkcjonują w życiu politycznym naszego miasta już od dawna. To przede wszystkim stowarzyszenie Odnowa RP, ogólnopolskie stowarzyszenie, które jest zaangażowane w życie społeczne. Jest z nami Radomszczańskie Porozumienie Społeczne, są też na naszych listach osoby z Ruchu Narodowego. Są to bardzo różni ludzie z organizacji społecznych. Bardzo zgrana i ciekawa ekipa. A 44 proc. osób startujących z naszych list stanowią kobiety – zapewniał Krzysztof Ciecióra.
Czytaj też: Wspólny Samorząd prezentuje kandydatów oraz program. Kogo popierają na urząd prezydenta Radomska? [FOTO i VIDEO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD