Spotkanie autorskie z pisarzem Januszem Leonem Wiśniewskim w Radomsku [FOTO]

Reklama

Janusz Leon Wiśniewski gościł w Radomsku. Frekwencja dopisała. Spotkanie autorskie z pisarzem przyciągnęło liczne grono wielbicieli prozy.


Spotkanie z pisarzem odbyło się we wtorek, 5 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. Jako pisarz zadebiutował w 2001 roku powieścią Samotność w Sieci, na podstawie której powstał film oraz serial telewizyjny wyprodukowany przez TVP. Teatr „Baltijskij Dom” w St. Petersburgu w Rosji zaadaptował i wystawił spektakl na podstawie Samotności w Sieci (premiera 2009 rok).

Jest autorem wielu powieści (między innymi: Los powtórzony, Bikini, Grand, Na Fejsie z moim synem), zbiorów opowiadań (m.in.: Zespoły napięć, Moje historie prawdziwe), esejów (Czy mężczyźni są światu potrzebni? Intymna teoria względności, Sceny życia za ścianą), a także rozpraw popularno-naukowych. Jest także autorem książek dla dzieci, takich jak Marcelinka rusza w Kosmos. Bajka trochę naukowa, Marcelinka Cecylka i pan Genomek. Bajka mocno genetyczna, Uczucia.

Jego ostatnia książka to zbiór poruszających opowiadań pt. Stany splątane.

Tłumaczenia jego książek ukazały się w 19 krajach. Między innymi we Włoszech, Rosji, Chinach, Turcji, Holandii, Belgii, Rumuni, Ukrainie, w Bułgarii, Albanii, Wietnamie, na Litwie, na Łotwie i w Armenii.

Wiśniewski jest również naukowcem. Ma magistra z fizyki (Uniwersytet Mikołaja Kopernika) i z ekonomii (także UMK), posiada tytuł doktora z informatyki (Politechnika Warszawska) oraz doktora habilitowanego z chemii (Politechnika Łódzka).

Od 1987 do 2018 roku, pracował we Frankfurcie nad Menem w międzynarodowej firmie informatycznej zajmującej się tworzeniem oprogramowania dla chemików. Jest projektantem i autorem pierwszego w świecie programu do automatycznej translacji struktur w nomenklaturę chemicznąCzytaj też: Jak dbać o siebie i mieć dobre życie? Z okazji dnia kobiet w MDK odbędzie się niepowtarzalne szkolenie z Mariolą Trzepizur

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD