Reklama
KOMBIT-kasy

LEGALNA ABORCJA, IN VITRO, ŚCIĄGANIE ALIMENTÓW, ŻŁOBKI – PAKT DLA KOBIET OD LEWICY

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej  kandydaci Lewicy do Sejmu RP Anita Sowińska, Małgorzata Ptak i Andrzej Pawelczyk przedstawili „Pakt dla Kobiet”.

– Lewica zawsze stała i będzie stała po stronie kobiet. Dowodem na to jest nasze zobowiązanie , tj. nasz Pakt dla Kobiet, który w tym tygodniu podpisali nasi liderzy (Włodzimierz Czarzasty, Robert Biedroń, Adrian Zandberg). Właśnie dzisiaj w Radomsku mu również podpiszemy ten pakt.

Pakt zawiera  m.in. prawo przerywania ciąży na żądanie do 12 tygodnia, dostęp do nowoczesnej antykoncepcji, gwarancję In Vitro, bezpłatny dostęp do ginekologa.

Lewica chce także gwarancji wysokich standardów opieki okołoporodowej oraz gwarancji miejsca w żłobku dla każdego dziecka.

Ósmym punktem paktu jest wprowadzenie parytetu płci we władzach publicznych i spółkach a zapowiadany certyfikat płac zagwarantuje równość wynagrodzenia kobiet i mężczyzn. Dziewiątym punktem na liście jest skuteczna walka z przemocą domową i natychmiastowa izolacja sprawców tej przemocy oraz wprowadzenie edukacji antyprzemocowej w szkołach.

Ostatnim  punktem „Paktu dla kobiet” jest ściąganie alimentów przez administrację skarbową.

Mimo propozycji KO i PSL odmówili podpisania dokumentu.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW