“Magiczne opowieści” zaproszenie na spotkanie z autorami. Promocja w bibliotece w Radomsku

Reklama

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku oraz Fundacja Poetariat wraz z Ewą Kaczmarczyk zapraszają na spotkanie z autorami “Magicznych opowieści”.


Spotkanie organizowane jest z okazji obchodzonego 23 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich, którego data jest symboliczna dla literatury światowej. Tego dnia zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

Święto obchodzone jest na całym świecie. Wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. Zgodnie z tradycją katalońską tego dnia mężczyźni obdarowują swoje partnerki czerwoną różą, a one darują im książkę.

Zbiór opowiadań pt. “Magiczne opowieści” wydany został rok temu przez wydawnictwo Fundacja Poetariat. Wydawnictwo specjalizuje się w książkach poetyckich, prozatorskich, dla dzieci oraz antologiach i rocznikach, w języku polskim i z przekładami. W książce można przeczytać opowiadania 9 pisarzy, w tym Ewy Kaczmarczyk, radomszczanki. Oprócz pisania, prowadzi Radomszczański Uniwersytet III Wieku, a także jest członkinią Stowarzyszenia Literackiego „Ponad”.

Spotkanie odbędzie się w środę, 26 kwietnia o godz. 17.00 w bibliotece.

Wstęp wolny.


Czytaj też: Z okazji 100-lecia Moniuszkowcy w Radomsku zapraszają na koncert jubileuszowy

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD