MAGISTRAT ZABIERA GŁOS W SPRAWIE SKWERU

Reklama

Do tej pory o skwerze przy ul. Sierakowskiego w Radomsku dużo mówili radni miejscy. Krytykowali wycinkę drzew oraz ubolewali nad tym, że nie wiedzą, jak miejsce to będzie wyglądać po planowanej przez urzędników rewitalizacji. W myśl powiedzenia uderz w stół, a nożyce się odezwą – magistrat uczynił to.

Na stronie internetowej urzędu opublikowany został materiał, będący po trosze tłumaczeniem się z wycinki drzew a po trosze zapowiedzią tego, co pojawi się na tym terenie. Poniżej treść informacji magistratu.

„Będą nowe nasadzenia i ładny skwer” 

Klon kolumnowy, wiśnia osobliwa, grójecznik japoński. Na terenie skweru przy ulicy Sierakowskiego zostanie zasadzonych 48 drzew i 14 krzewów. Będą nowe ławki i oświetlenie.

Pierwsza część robót objęła wycinkę drzew konieczną nie tylko ze względu na przyjętą koncepcję zagospodarowania skweru, ale przede wszystkim na ich zły stan zdrowotny co widać na załączonych zdjęciach. Znaczna część drzew posiadała wypróchnienia i posusz, stanowiąc bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa osób przebywających na terenie skweru. Informujemy również, że w bezpośrednim sąsiedztwie skweru wycinkę drzew przeprowadziły również Polskie Koleje Państwowe.

Opracowując koncepcję rewitalizacji parku przy ulicy Sierakowskiego opierano się o analizę struktury ruchu pieszych w najbliższym otoczeniu.  Z obserwacji prowadzonych w rejonie skweru wynikało, iż mieszkańcy często poruszali się po wydeptanej ścieżce wzdłuż torów kolejowych, a w ciągu dnia ze skweru korzystała głównie młodzież szkolna ze względu na jego umiejscowienie między dwoma centrami handlowymi.

W związku z powyższym podjęto decyzję o stworzeniu skweru w formie placu, na którym młodzi radomszczanie będą mogli swobodnie, wspólnie spędzać wolny czas. Tego typu skwery z powodzeniem funkcjonują w wielu polskich miastach oferując mieszkańcom atrakcyjną przestrzeń.

Zrewitalizowany skwer zapewni otwarte, estetyczne i nowoczesne miejsce wypoczynku z ozdobnymi gatunkami drzew. Będą to między innymi klon kolumnowy, wiśnia osobliwa, świerk Edelmana czy grójecznik japoński. Łącznie na terenie skweru zostanie zasadzonych 48 nowych drzew oraz 14 krzewów. Wykonane zostaną również betonowe ławki z drewnianymi siedziskami w formie murków oraz oświetlenie.

Mieszkańcy mają do dyspozycji również skwer przy ulicy Reymonta, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie skweru przy ulicy Sierakowskiego. Tam wycinki wymaga jedynie jedno drzewo.

Prosimy cierpliwe poczekać na zakończenie prac. Skwery z pewnością będą cieszyć oko radomszczan i służyć jako miejsce spacerów i odpoczynku.

Czytaj też: „LEX SZYSZKO” PRZY SIERAKOWSKIEGO…

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD