Majówka 2022. W długi weekend policja zapowiada wzmożone kontrole na drogach

Reklama

Długi majowy weekend to czas wiosennego wypoczynku i wiele osób zdecyduje się na wyjazd. Oznacza to zwiększenie natężenia ruchu na drogach województwa łódzkiego oraz związane z tym ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym roku policyjne działania „Majówka 2022” rozpoczną się w piątek (29 kwietnia) i potrwają do wtorku (3 maja).


W tym okresie chętniej korzystamy z dwóch kółek, aby bezpiecznie jednośladem dotrzeć do celu na drodze musimy patrzeć i słuchać. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będą czuwali policjanci, w tym ci którzy wchodzą w skład grupy „SPEED”.

Jak co roku policjanci z łódzkiego garnizonu będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu – zarówno kierujących, jak i pieszych. Na głównych ciągach komunikacyjnych i na obszarach zabudowanych, gdzie występuje największe zagrożenie, spotkamy radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory oraz statyczne punkty kontroli z wykorzystaniem mierników prędkości (również z wizualizacją). Funkcjonariusze będą także obecni w rejonie węzłów komunikacyjnych takich, jak dworce autobusowe i kolejowe. Pojawią się także w miejscach rekreacji i wypoczynku, gdzie będą kontrolować przestrzeganie ładu i porządku publicznego.

Przypominamy, że nadal głównymi przyczynami zdarzeń drogowych są: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie i przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz zachowanie pieszych tj.: nagłe wtargnięcie na jezdnię czy nagminne przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych. Przypominamy, że rozsądek jest najlepszą gwarancją bezpiecznej podróży – mówi asp.sztab. Radosław Gwis z KWP w Łodzi.

Praktyczne porady dla wyjeżdżających:

 • Przed podróżą sprawdźmy stan techniczny i wyposażenie naszego pojazdu;
 • Zaplanujmy trasę uwzględniając warunki drogowe i pogodowe;
 • Wyjedźmy wcześniej – wypoczęci i trzeźwi;
 • Zadbajmy, by wszyscy podróżujący mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewoźmy w fotelikach;
 • Dostosujmy prędkość do przepisów, warunków na drodze i własnych umiejętności;
 • Uważajmy na pieszych, rowerzystów i motocyklistów;
 • Starajmy się odpoczywać w drodze – róbmy częste przerwy;
 • Stosujmy się do poleceń policjantów oraz innych osób kierujących ruchem.

Jednocześnie przypominamy, że w całym kraju będą obowiązywać zakazy poruszania się po drogach samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów:

 • 30 kwietnia (sobota) od godz. 18:00 do 22:00;
 • 1 maja (niedziela) od godz. 8:00 do 22:00;
 • 2 maja (poniedziałek) od godz. 18:00 do 22:00;
 • 3 maja (wtorek) od godz. 8:00 do 22:00.

Podczas długiego majowego weekendu nad naszym bezpieczeństwem czuwać będą policjanci, jednak bezpieczny wypoczynek w dużej mierze zależy od nas samych. W czasach, w których króluje bezustanny pośpiech oraz nadmiar obowiązków zwolnijmy trochę, a na pewno z naszymi rodzinami dotrzemy do celu cało i zdrowo.


CZYTAJ TEŻ: Od 1 maja wzmożony ruch pojazdów wojskowych

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD