Malowanie oznakowania na A1

Reklama

W najbliższy poniedziałek, 31 października ruszają prace związane z odnowieniem oznakowania poziomego na autostradzie A1.


Pierwszy etap robót będzie obejmował 14-kilometrowy odcinek jezdni (wschodniej) – prowadzącej w kierunku Gdańska, między węzłami Łódź Wschód  i Łódź Północ.

Będą to tzw. prace szybko postępujące i obejmą całą szerokość jezdni. Przy czym, aby zachować możliwość przejazdu będzie to raz prawa, raz lewa strona jezdni.

Początek prac zaplanowano na godzinę 8.00, zakończenie w granicach godziny 16.00. Całość prac na wschodniej jezdni zaplanowano do 7 listopada z wyłączeniem dwóch dni: 31 października i 1 listopada – dnia Wszystkich Świętych.

Z przyczyn technologicznych (temperatura + wilgotność) prace muszą być wykonywane w ciągu dnia, jednak w przypadku załamania pogody (deszcz) podane terminy ulegną zmianie – tłumaczy Maciej Zalewski z łódzkiej GDDKIA.

Objazdy

W trakcie prac prowadzonych na jezdni w kierunku Gdańska będzie kilka możliwości ominięcia newralgicznego miejsca. Jadący z Wrocławia w kierunku Warszawy kierowcy mają dwie możliwości:

  • Na węźle Róża (S8/S14) zjechać na drogę S14, dojechać do węzła Emilia, tam zjechać na autostradę A2 i kontynuować podróż w kierunku stolicy (lub Gdańska).
  • Dojechać do węzła Łódź Południe (S8/A1), tam zjechać na autostradę A1 w stronę Katowic, dotrzeć do węzła Piotrków Trybunalski Zachód (A1/S8), tam zjechać na drogę S8 i stąd podążać bezpośrednio do Warszawy.
  • Jadąc autostradą A1 ze Śląska w kierunku Poznania należy na węźle Łódź Południe skręcić na trasę S8 w kierunku Wrocławia, a następnie zjechać na S14 na węźle Róża. Dalej po dojechaniu do węzła Emilia zjechać na autostradę A2 i kontynuować przejazd do Poznania.

Analogicznie dla relacji Poznań – Katowice.

Skorzystanie z możliwości przejazdu tymi objazdami pozwoli uniknąć przymusowych postojów przy pokonaniu porównywalnej liczby kilometrów – dodaje Zalewski.

Po zakończeniu prac na jezdni w kierunku Gdańska, odnowa oznakowania rozpocznie się na tym samym odcinku (węzeł Łódź Północ węzeł Łódź Wschód) na jezdni prowadzącej w stronę Katowic (zachodniej). Prace powinny rozpocząć się ok. 6 listopada i zakończyć w połowie miesiąca. Będą one realizowane w identycznym trybie, jak wcześniej na jezdni wschodniej (naprzemiennie raz prawa, raz lewa strona jezdni). W tym przypadku również istnieje kilka możliwości ominięcia odcinka, na którym prowadzone są prace, a tym samym uniknięcia opóźnień w podróży.

  • Jadący od strony Poznania (A2) w kierunku Katowic (A1) powinni z autostrady A2 zjechać na węźle Emilia (A2/S14) na drogę ekspresową S14, dojechać do węzła Róża (S14/S8), tam zjechać na drogę S8 w kierunku Warszawy i po dotarciu do węzła Łódź Południe (S8/A1), skręcić na autostradę A1 i kontynuować podróż na południe.
  • Jadący z Warszawy w kierunku Katowic powinni wybierać przejazd drogą S8 na kierunku Warszawa – Piotrków Trybunalski i dalej autostradą A1 w stronę Katowic. Alternatywą może być przejazd autostradą A2 do węzła Emilia i analogicznie, jak w przypadku jadących z Poznania na południe (trasami: S14 i S8 do węzła Łódź Południe), skąd można kontynuować przejazd w kierunku Katowic. To jednak będzie wymagało przejechania ok. 50 dodatkowych kilometrów.
  • Również jadący z Gdańska na południe, chcąc uniknąć koniecznych zatrzymań, mogą skorzystać z tej propozycji objazdu. Na węźle Łódź Północ zjechać na A2 na Poznań i dalej od węzła Emilia przejechać S14 do węzła Róża, następnie – S8 do węzła Łódź Południe, skąd można kontynuować podróż autostradą A1 w kierunku Katowic.

Na wszystkich trasach dojazdowych do miejsc, na których prowadzone są prace, zostaną wyświetlone odpowiednie komunikaty.


Czytaj też: PGK zaprasza na wyjazd studyjny do Bydgoszczy

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD