Nowy zestaw endoskopowy trafił do Szpitala Powiatowego w Radomsku

Reklama

Zestaw do videoendoskopii wysokiej rozdzielczości (HDTV) Evis Exera III serii 190 firmy Olympus trafił do Pracowni Endoskopii Szpitala Powiatowego w Radomsku. Jest to najwyższej klasy sprzęt endoskopowy dostępny aktualnie na rynku.


W ramach zadania współfinansowanego ze środków powiatu radomszczańskiego zakupiono ultranowoczesny zestaw endoskopowy marki Olympus, złożony z wideo – gastro- i kolonoskopu, który będzie wykorzystywany w diagnostyce schorzeń przewodu pokarmowego.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii optycznych urządzenie to znacznie zwiększy możliwość wykrywania najmniejszych zmian w górnym i dolnym odcinku przewodu pokarmowego, co będzie skutkowało wczesnym wychwyceniem nieprawidłowości i ich dalszym leczeniem.

Zestaw endoskopowy, wyposażony jest w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, posiada szereg nowych funkcji, takich jak: NBI, RDI, TXI – dzięki którym nadzwyczajnie wyostrza się widoczność tkanek podejrzanych o obecność zmian złośliwych, patologicznie unaczynionych, pozwalając jednocześnie operatorowi na lepszą ocenę źródła krwawienia – tłumaczą pracownicy szpitala.

Zakupione endoskopy charakteryzuje mniejsza średnica części roboczej, nowoczesna technologia regulacji sztywności, która ułatwia dostosowywanie endoskopu do niepowtarzalnej budowy anatomicznej pacjenta, w związku z czym badanie jest bardziej przyjazne pacjentowi, redukuje dyskomfort bez uszczerbku na wydajności oraz jakości uzyskanego obrazu.

Całkowity koszt zakupu zestawu endoskopowego wyniósł 542 855,31 zł, z czego 200 tys. zł stanowiła dotacja ze środków powiatu radomszczańskiego. Pozostała kwota została sfinansowana z budżetu szpitala.


Czytaj też: NFZ podsumował realizację programu KOS-Zawał

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD