Manewry klas mundurowych

Reklama

10 czerwca radomszczańscy policjanci spotkali się z uczniami klas mundurowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku. Tym razem „Doborowy Czwartek” odbył się zarówno w samej komendzie jak i w terenie, na obrzeżach Radomska, przy ul. Kombatanckiej.


Radomszczański „Doborowy Czwartek” upłynął pod znakiem świetnej zabawy szczególnie dla uczniów mundurowych z „Mechanika”. W ramach promocji zawodu funkcjonariusze z komendy policji w Radomsku przygotowali stoisko profilaktyczne, na którym prezentował się technik kryminalistyki, policjanci drogówki, profilaktyk oraz dzielnicowi. Każdy z nich opowiedział o specyfice służby w swoim pionie. Największym zainteresowaniem cieszył  się pokaz technika. Obecni mogli wysłuchać wielu ciekawostek, z jakimi policjant  spotkał się na różnych zdarzeniach. Opowiedział on o szczególnych umiejętnościach, jakimi powinien charakteryzować się technik.  Wiedza biologiczno – chemiczna, prawidłowe wnioskowanie, stawianie tezy i dociekliwość to najważniejsze cechy tego policjanta – mówi mł. asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

Dzielnicowi opowiedzieli o specyfice swojej służby i zadaniach dotyczących przydzielonego im rejonu. Najbardziej kojarzoną rolą tego policjanta jest rozpoznanie konfliktów społecznych i ich genezy, innymi słowy sporów sąsiedzkich. Dzielnicowy lokalizuje zjawiska szczególnie uciążliwe dla lokalnej społeczności i w „Planie priorytetowym” przedstawia swoje pomysły na ich rozwiązanie. Dlatego wiemy, że gdy coś złego dzieje się w naszym otoczeniu, to pierwszym policjantem, do którego możemy zadzwonić, będzie właśnie dzielnicowy. Nie mówimy tu oczywiście o zdarzeniach, które bezpośrednio zagrażają zdrowiu lub życiu, bo do tych zgłoszeń służy numer alarmowy 112.

Uczestnicy spotkania usłyszeli również kilka ciekawostek ze służby policjanta drogówki. Mogli obejrzeć sprzęty pomiarowe niezbędne do wykonywanych zadań na drodze. Tu najbardziej znanym  okazał się ręczny miernik prędkości. Po zakończonym pokazie sprzętu uczniowie zadawali liczne pytania, m.in. jak zostać policjantem w białej czapce lub jak dostać się do grupy SPEED?

Na zakończenie policyjny profilaktyk przypomniał młodzieży o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas nadchodzącego lata, szczególnie podczas pobytu nad wodą. Przedstawił również możliwości, jakie daje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w eliminowaniu różnego rodzaju uciążliwości.

Dzień manewrów klas mundurowych można uznać za udany. Słoneczna pogoda sprzyjała realizacji zadań terenowych, a i dobre humory towarzyszyły wszystkim do samego końca – dodaje policjantka.Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD