Martyna Jurek z Drzewniaka laureatką konkursu KPRM

Reklama

Martyna Jurek uczennica Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku została laureatką konkursu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w kategorii “Pomysł na Młodzieżową Inicjatywę Roku”. Uczennica zdobyła także III miejsce w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.


W związku z trwającym Europejskim Rokiem Młodzieży 2022 – Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przygotowała dla uczniów konkursy. W podanej wyżej kategorii zadanie konkursowe składało się z trzech części:

  • plan i pomysł na realizację młodzieżowej inicjatywy roku, która będzie realizowana przez młodzież oraz będzie oparta na wybranych obszarach EYY2022.
  • prezentacja, która w prosty sposób przedstawi plan oraz to, w jaki sposób inicjatywa zostanie zrealizowana.
  • projekt włączenia szkoły/społeczności uczniowskiej w realizację opracowanej inicjatywy.

Uczennica opracowała inicjatywę ph. “Świetlica integracyjna – Integratka”. W związku z wygraną została zaproszona na 2-dniową konferencję w dniach 15 i 16 grudnia br., w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Podczas konferencji zostaną przyznane nagrody, tj. dla każdego z laureatów specjalna nagroda, certyfikat laureata, możliwość zaprezentowania podczas konferencji pomysłu na młodzieżową inicjatywę roku, udział w szkoleniach i zwiedzanie budynku KPRM.

W konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych – Dni Otwarte Funduszy Europejskich – na krótki, ciekawy i innowacyjny film ph. “Jak fundusze europejskie wpłynęły pozytywnie na rozwój młodzieży” Martyna Jurek wraz ze swoją klasą i szkołą zdobyła III miejsce. Nagrodą za III miejsce to 3 tys. zł dla szkoły, a dodatkowo – w ramach nagrody specjalnej dla klasy, kwota tysiąca zł, z możliwością wyboru nagród dla klasy.

Szkoła została także zaproszona na XV Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2022. W środę 14 grudnia uczennicy zostały wręczone symboliczne czeki, w ramach wygranej w konkursie FC Zmieniamy Łódzkie. Nagrody wręczył Dyrektor Departamentu Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego Dawid Mazurkiewicz oraz podróżnik Marek Kamiński.

Podczas forum odbyły się warsztaty motywacyjno-rozwojowe dla młodzieży pt. “Program rozwojowy LifePlan Academy. Być kim chcę. Zaprojektuj samego siebie”, które poprowadził Marek Kamiński stworzył metodę biegun, która dzięki prostym krokom, pomaga spełniać marzenia i cele, pomaga radzić sobie z lękami przyszłości, samooceną dzięki narzędziom projektowania samego siebie.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD