Miał ponad 3 promile alkoholu we krwi. Obywatelskie zatrzymanie w gminie Żytno

Reklama

W miejscowości Pukarzów na terenie gminy Żytno, w sobotę (2 lipca) za sprawą czujności jednego z kierowców, doszło do ujęcia pijanego kierowcy.

Około godziny 21 jeden z kierowców zauważył, że jadący przed nim samochód marki daewoo lanos dziwnie się zachowuje. Kierowca tego pojazdu gwałtownie zwalniał i przyspieszał, nie potrafił utrzymać toru jazdy. W pewnym momencie kierowca nagle zahamował i zaczął cofać, aż uderzył w pojazd jadącego za nim świadka.

Po wyjściu z aut doszło do wymiany zdań między mężczyznami. Sprawca mówił, że omijał zwierzę na drodze i zatrzymał się, żeby cofnąć i sprawdzić, co to faktycznie było. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Dlatego tez świadek zabrał sprawcy kluczyki i powiadomił policję – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Okazało się, że daewoo kierował 46-letni mieszkaniec gminy Przedbórz. Mężczyzna był kompletnie pijany. W policyjny alkomat wydmuchał 3,3 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie elektronicznie prawo jazdy. Stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: [AKTUALIZACJA] Dwa wypadki śmiertelne na autostradzie A1. Droga zablokowana

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD