Miejski Dom Kultury zaprasza na Festiwal 3 x Różewicz [VIDEO]

Reklama

Miejski Dom Kultury zaprasza na Festiwal 3x Różewicz. Na scenie premiera “Kartoteki” Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi oraz “Wyskubki” Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Spotkania z Tatianą Hołownią i z Mają Dziedzic. Rozmowy o książkach, wystawy i dużo poezji. Zapraszamy do Radomska od 6 do 9 października.


Festiwal startuje 6 października o godz. 16.45. W sali widowiskowej odbędzie się uroczyste otwarcie Festiwalu. Później widowisko słowno-muzyczne „Dwa punkty widzenia”, z wykorzystaniem wierszy Artura Piotra Kmiecika – laureata ubiegłorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza.

Wiersze zostaną pokazane w zupełnie nowej odsłonie. Kanwę stworzyli artyści, którzy związani są z Radomskiem, ale swoje artystyczne pasje realizują gdzieś poza Radomskiem. Później otwarcie dwóch wystaw. Pierwsza z nich to fotografie Marcina Mielczarka, który udokumentował ubiegłoroczny festiwal. Druga to ekspozycja „Pinakoteka Różewicza” przygotowana przez historyk sztuki Tatianę Hołownię. Wtedy też organizatorzy zaproszą na panel dyskusyjny z udziałem naszego gościa pt. „Italia Różewicza”.

W sobotę odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Tadeusza Różewicza. O 17.00 gościem będzie dr Maja Dziedzic, autorka książki „Musca domestica. Epifanie Tadeusza Różewicza”. Musca domestica czyli…mucha domowa.  Dowiemy się jaką rolę w twórczości Tadeusza Różewicza odgrywają np. owady. Plakat festiwalu z muchą w tle zaprojektował radomszczanin Jakub Lesiński. Wieczorem na scenie MDK spektakl wyjątkowy. Przyjeżdża do nas  Teatr Współczesny z Wrocławia z przedstawieniem „Wyskubki”. To przedstawienie, gdzie zanika granica między widownią, a aktorami. Z muzyką na żywo, tańcem.

W niedzielę organizatorzy zapraszają na grę miejską. Nad zagadkami dotyczącymi życia braci Różewiczów pracują instruktorki Marta Renik i Joanna Dudek.  Wieczorem w MDK zagości poezja. Na początek spotkanie z Michałem Wiktorem Krzemińskim, laureatem XIV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza.  Później rozmowa z Edytą Jachowicz – Bąk, którą w ubiegłym roku wyróżniono za cykl wierszy „Opowieści starego kredensu”.

A w poniedziałek „creme de la crème” – prapremiera spektaklu „Kartoteka” w reż. Rolfa Alme. Norweski reżyser, tym razem pracuje z aktorami Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Data spektaklu oczywiście nieprzypadkowa. 9 października to urodziny Tadeusza Różewicza. Po spektaklu odbędzie się spotkanie twórcami.

Organizatorzy: Miejski Dom Kultury w Radomsku i Miasto Radomsko

Dofinansowano z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Program dostępny tutaj.

Portal Puls Radomska jest patronem medialnym festiwalu.

Poniżej film z konferencji.

Film: źródło Miejski Dom Kultury w Radomsku.


Czytaj też: XI edycja Festiwalu Pięknego Czytania [WYNIKI]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD