Moniuszkowcy zbierają na wyjazd na Sycylię

Reklama

W 100 lecie działalności Towarzystwo Śpiewacze im. S. Moniuszki w Radomsku otrzymało zaproszenie do udziału w obchodach Dni Polonii na Sycylii, które odbędą się w dniach 3-7 października 2023r. Chór z Radomska jako jedyny z Polski został zaproszony do udziału w tym wydarzeniu. Taka wyprawa dla amatorskiego zespołu jest sporym wyzwaniem organizacyjnym i finansowym.


Szczególnym wyróżnieniem dla naszego zespołu jest możliwość wykonania koncertu, będącego zwieńczeniem tych obchodów, w Katedrze Św. Agaty w Katanii. Zaplanowane zostały również trzy koncerty plenerowe w miastach wschodniej Sycylii w Taorminie, Syrakuzach i Noto. Zaprezentujemy najpiękniejsze utwory muzyki polskiej, poczynając od muzyki renesansu aż do współczesności. Koncerty nasze skierowane są zarówno do Polonii spragnionej usłyszeć tak bliską im muzykę na obcej ziemi jak i do mieszkańców kraju Belliniego – informują Moniuszkowcy.

Taka wyprawa dla amatorskiego zespołu jest sporym wyzwaniem organizacyjnym i finansowym.

Łączny koszt tournee chóru wynosi 69 300 zł. Kwota, którą dysponują Moniuszkowcy wynosi 52 700 zł, są to głównie środki własne i pochodzące od darczyńców.

Chór założył zbiórkę, ponieważ ciężko zebrać brakującą sumę potrzebną do sfinansowania tournee.

Towarzystwo Śpiewacze im. S. Moniuszki w Radomsku jest jednym z najdłużej działających stowarzyszeń na terenie województwa łódzkiego. W bieżącym roku obchodzimy 100-lecie swojej nieprzerwanej działalności. Uchwałą Rady Miasta Radomska rok 2023 został ustanowiony rokiem Towarzystwa Śpiewaczego im. S. Moniuszki.

LINK DO ZBIÓRKI [TUTAJ]


Czytaj też: Koncert kapel w Parku Świętojańskim

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD