Dzień Bezpiecznego Kierowcy

Reklama

„Dzień Bezpiecznego Kierowcy” nieprzypadkowo przypada 25 lipca, w imieniny Krzysztofa. Święty Krzysztof jest bowiem patronem wszystkich kierowców.


Główną ideą tego święta jest uświadamianie kierowcom, jak istotna jest ich postawa na drodze. Zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego to kluczowe elementy, które mają wpływ na nasze wspólne bezpieczeństwo.

Z tej okazji Policja apeluje do kierowców o odpowiedzialne zachowanie na drodze nie tylko “od święta”

Szczególnie w miesiącach letnich obserwujemy dużą liczbę wypadków drogowych na polskich drogach. Analizując ich przyczyny, niestety często okazuje się, że błąd kierowcy może zaważyć na czyimś życiu lub zdrowiu. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, przekraczanie dopuszczalnych norm prędkości, niewłaściwe wykonywanie manewrów, takich jak wyprzedzanie, zmiana pasa ruchu, zmiana kierunku jazdy, wymijanie, brak ustąpienia pierwszeństwa pieszym oraz niedostosowanie bezpiecznej odległości między pojazdami – to główne grzechy kierowców – wyjaśnia asp. Aneta Błędniak-Kałka WRD KWP w Łodzi.

Oto kilka zasad, do których każdy kierowca powinien się stosować, aby uczynić drogi bezpieczniejszymi:

  • Nie jedź po alkoholu !
  • Przestrzegaj ograniczeń prędkości i zachowaj bezpieczną odległość od innych pojazdów (to nadal najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych)
  • Korzystaj z pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewozu dzieci
  • Ustępuj pierwszeństwa pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych
  • Nie korzystaj z telefonu podczas jazdy
  • W okresie wakacyjnym zaplanuj swoją podróż. Poza trasą podstawową również zapasową – aby uniknąć stresu na drodze. Pamiętaj o odpoczynku. Bezpieczna jazda wiąże się z dobrym samopoczuciem kierowcy.

Bezpieczeństwo drogowe jest wspólnym dobrem

Z okazji “Dnia Bezpiecznego Kierowcy” pragniemy życzyć wszystkim kierowcom, aby pamiętali, że na drodze jest miejsce dla każdego, a bezpieczeństwo w ruchu drogowym w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że rozwaga za kierownicą powinna być obecna przez cały rok, a nie tylko 25 lipca – dodaje policjantka.

Źródło: www.Świętykrzysztof.pl

Czytaj też: Wypadek w Lgocie Wielkiej. 76-latek wjechał do rowu

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD