Na ulicy Brzeźnickiej w Radomsku pijany 72-letni kierowca wjechał w karetkę pogotowia

Reklama

W środę, 6 września na ulicy Brzeźnickiej w Radomsku doszło do kolizji z udziałem karetki pogotowia ratunkowego, w którą wjechał pijany kierowca.


Do wypadku doszło około godz. 15.50.

Kierujący pojazdem marki opel 72-letni mężczyzna, mieszkaniec naszego miasta, nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdem karetki pogotowia, za kierownicą której siedział 44-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego. Doprowadził on do zderzenia z tym pojazdem. Jak się okazało, kierujący oplem był pijany. Miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 72-latek został również ukarany mandatem karnym. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kierowcy grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Miejmy świadomość ogromnego zagrożenia w ruchu drogowym, jakie powodują kierowcy, którzy przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie niejednokrotnie stają się sprawcami poważnych wypadków drogowych. Pijani kierowcy to w dalszym ciągu ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Pomimo licznych akcji mających na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących z ruchu drogowego, funkcjonariusze nadal, każdego dnia zatrzymują upojonych alkoholem kierujących – dodaje policjant.


Czytaj też: Okrajszów – wybuch butli z gazem. Poparzona została 84-letnia kobieta

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD