Nie będzie składowiska niebezpiecznych odpadów przy ul. Zgody w Radomsku [VIDEO]

Reklama

Składowiska niebezpiecznych odpadów przy ulicy Zgody 14 w Radomsku jednak nie będzie. Prezydent 17 listopada podpisał decyzję o umorzeniu postępowania w tej sprawie.


Prywatny inwestor planował wybudowanie instalacji przetwarzania odpadów w ilości 10 ton na dobę przy ulicy Zgody 14 w Radomsku.

Pomysł na powstanie tej inwestycji wzbudził wiele negatywnych emocji wśród radomszczan, którzy zorganizowali w tej sprawie w sierpniu protest. Mówili wówczas, że nie zostali przez urząd prezydenta Jarosława Ferenca o niczym poinformowani i o takich planach dowiedzieli się zupełnym przypadkiem.


Miejsce, gdzie ma znajdować się inwestycja objęte jest obszarem rewitalizacji, o który należy dbać w sposób szczególny. Dlatego zrobię wszystko, by ta instalacja tam nie powstała – zapewniał wówczas prezydent.

Zaznaczył jednak, że jeśli z raportu będzie wynikać, że inwestycja nie będzie miała negatywnego wpływu na środowisko – będzie zmuszony wydać pozytywną decyzję środowiskową.

17 listopada prezydent podpisał decyzję o umorzeniu postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na utworzenie punktu zbierania i przetwarzania odpadów przy ul. Zgoda w Radomsku.

Inwestor, po rozmowach z prezydentem, podjął decyzję o wycofaniu się i poszukaniu innej lokalizacji dla tego przedsięwzięcia.

Pełna treść decyzji poniżej.


Czytaj więcej:

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD