Radni Platformy Obywatelskiej mówią “nie” dla koalicji z prezydentem Ferencem

Reklama

W przededniu sesji Rady Miejskiej w Radomsku, 23 listopada odbyła się konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej na temat budżetu Radomska. Magdalena Spólnicka, Łukasz Więcek i Rafał Dębski zabrali głos, przedstawiając stanowiska dotyczące bieżących spraw, w tym również w sprawie związanej z budżetem miasta.


Radny miejski Łukasz Więcek, wyraził zdziwienie i rozczarowanie decyzją prezydenta Jarosława Ferenca, o wycofaniu programu in vitro z projektu budżetu. Platforma Obywatelska uważa, że decyzja ta była prawdopodobnie skutkiem nacisków PiS. Wskazał również na niepowodzenie ich wniosku na komisji, co jednoznacznie odczytuje jako zły sygnał wobec mieszkańców Radomska.

Radny miejski Rafał Dębski wspomniał o kwestii zaskakujących decyzji w sprawie kolejnej podwyżki podatków. Podkreślił, że Jarosław Ferenc już pięciokrotnie podnosił podatki i planował to zrobić po raz szósty. Wskazał na pozorną sprzeczność w działaniach prezydenta, który wysłał podziękowania za konsultacje do organizacji zrzeszających przedsiębiorców, jednocześnie planując podwyżki i nie wspominając o zablokowaniu tej decyzji przez swoich koalicjantów. Radny Koalicji Obywatelskiej zwracał uwagę na brak transparentności w podejmowaniu decyzji w Urzędzie Miasta oraz problemy w komunikowaniu ważnych dla mieszkańców i przedsiębiorców spraw, jak zachowanie stabilności podatkowej.

Magdalena Spólnicka kontynuowała temat politycznej rzeczywistości w Radomsku. Była radna miejska i wiceszefowa regionu łódzkiego Platformy Obywatelskiej zaapelowała do prezydenta Jarosława Ferenca, by ten nie wysyłał emisariuszy do działaczy PO i nie zabiegał o przychylność posłów PO, między innymi posła Adriana Witczaka, bo ten będzie współpracował z każdym wójtem, burmistrzem, prezydentem na zasadach transparentności i otwartości.

Proszę nie szukać większości koalicyjnej ani w strukturach, ani w klubie Platformy Obywatelskiej bo jej pan tam z pewnością nie znajdzie – zakończyła konferencję przewodnicząca Magdalena Spólnicka.

info. KO Radomsko 

Materiał audio

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD