Nie dość, że był poszukiwany do odsiadki, to jeszcze okradł właściciela wynajmowanego mieszkania

Reklama

Radomszczańscy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który ukradł sprzęt AGD z wynajmowanego mieszkania. Okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejszy konflikt z prawem. Mężczyźnie za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


Dyżurny radomszczańskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mężczyzny o kradzieży sprzętu AGD przez lokatora w mieszkaniu, które mu wynajmował. 3 maja br. pokrzywdzony zauważył tego mężczyznę idącego ulicą Krakowską w towarzystwie kobiety i powiadomił o tym policję.

Jak ustalili funkcjonariusze, którzy natychmiast przybyli na miejsce, 27-letni mieszkaniec województwa śląskiego wynajmował od miesiąca mieszkanie, z którego ukradł kilka przedmiotów – pralkę, lodówkę oraz kuchenkę mikrofalową na łączną kwotę ponad 2500 złotych. Skradzione rzeczy sprzedał. Po wylegitymowaniu 27-latka okazało się, że jest on również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Radomsku celem odbycia kary pozbawienia wolności. Kobieta, która była w towarzystwie mężczyzny była także poszukiwana celem doprowadzenia jej do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, z którego uciekła – mówi mł.asp. Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Mężczyzna przyznał się do kradzieży, trafił do policyjnego aresztu, a nieletnią przekazano do ośrodka wychowawczego. Teraz 27-latek za kolejne przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj też: Policja podsumowała weekend majowy na drogach. Pijanych kierowców na drogach nie brakowało

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD