MEBIN

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Drogówka wszczęła pościg

Jubiler Ako

We poniedziałek, 30 sierpnia na ul. Koneckiej w Przedborzu policjanci z radomszczańskiej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli kierującego samochodem osobowym marki BMW, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mężczyzna jednak nie miał ochoty na spotkanie ze stróżami prawa i podjął ucieczkę. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.


30 sierpnia 2021 roku kilkanaście minut po godzinie 18:00, na ul. Koneckiej w Przedborzu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy policji w Radomsku zauważyli, że kierowca jadącego przed nimi bmw nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa. Włączyli więc sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać pojazd do kontroli. Niestety kierujący wyraźnie przyspieszył i przez kilka kolejnych kilometrów nie miał zamiaru się zatrzymać. Przyspieszając na jednym z łuków drogi, zmusił innego kierującego jadącego z przeciwka do zjechania na pobocze. W miejscowości Nosalewice w gminie Przedbórz, uciekinier zjechał na leśną drogę. Pomysł okazał się zgubny, gdyż jego pojazd ugrzązł w miękkim podłożu. Mężczyzna nie dał za wygraną i kontynuował ucieczkę pieszo. Po kilkuset metrach policjanci zatrzymali go.

Badanie trzeźwości wykazało 0,1 promila alkoholu w organizmie, a więc wartość dopuszczalną w polskim prawie, by móc kierować pojazdem mechanicznym. Mężczyzna w przeszłości miał już konflikt z prawem za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu. Wyjaśnił policjantom, że dlatego bał się, że mógł być nietrzeźwy. 27-latek tym razem odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Przed sądem z pewnością nie pomoże mu fakt spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.


Czytaj też: Zaginął 16-letni Daniel Nowicki

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD