Select

Nie żyje 84-latka potrącona na pasach

Polonaisse

Nie żyje 84-letnia kobieta potrącona na pasach przy ulicy Piastowskiej. Do tragicznego wypadku z udziałem pieszej doszło w Radomsku. Kierujący peugeotem 407 potrącił kobietę przechodzącą przez prawidłowo oznakowane przejście dla pieszych. Radomszczanka ze względu na obrażenia ciała została przewieziona do szpitala, gdzie zmarła.


 Kierujący peugeotem, nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych mimo, że jadący z przeciwnego kierunku wykonał taki gest i oczekiwał by kobieta przeszła na drogą stronę jezdni. 46-letni sprawca wypadku to mieszkaniec gminy Lgota Wielka. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. 84-latka została przewieziona do w szpitala, gdzie pomimo wysiłków lekarzy zmarła. O zdarzeniu został powiadomiony prokurator, który nadzoruje to postępowanie. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmierlelnym grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Pamiętajmy, że kierujący pojazdem ma  obowiązek, zbliżając się do przejścia dla pieszych, zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście – przypomina nadkom. Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD