Niebawem ukaże się 18. tom „Zeszytów Radomszczańskich”

Reklama

W pierwszych dniach grudnia ukaże się 18. tom „Zeszytów Radomszczańskich”. Publikacja wychodzi na jubileusz 15-lecia PTH w Radomsku. W tomie znajdzie się opracowanie przygotowane na 100-lecie Bitwy Warszawskiej Andrzeja Grochowalskiego, wymieniające nazwiska ponad 600 uczestników walk o polskie granice z lat 1918-1920.

W tym roku przepada też setna rocznica powstania pierwszej gazety lokalnej w naszym mieście. Zagadnienia prasy lokalnej dotyczą opracowania Tomasza Nowaka, Grzegorza Drzewowskiego, Pawła Kaliszczak, Józefa Medwida, Anety Jędrzejczyk i Pawła Dudka. A poza tym artykuły ujmujące temat walk w okolicach Radomska w początkowym okresie I wojny światowej, autorstwa Krzysztofa Ormana, kaplicy grobowej Kamockich w Kletni Tomasza Kuźnickiego oraz wspomnienie  Małgorzaty Ściegiennej, dotyczący jej wuja, Jerzego Kwaśniewskiego, mieszkającego przed wojną w Radomsku – mówi Tomasz Nowak, historyk.

Publikacja ukazała się dzięki wsparciu Miasta Radomska, Starostwa Powiatowego w Radomsku, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, dotacji Zarządu Głównego PTH z odpisów z 1%, Gminy Sulmierzyce oraz ES Banku Banku Spółdzielczego.

Książkę będzie można otrzymać bezpłatnie. W związku z panującą sytuacją epidemiczną nie odbędzie się otwarta promocja. Decyzją władz państwowych zamknięte są biblioteki i muzea, niemożliwe jest więc póki co osobiste odbieranie książki w muzeum. O możliwości odebrania książki będziemy informować na bieżąco.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD