Nietrzeźwy kierowca uderzył w sklep. Jest wniosek o wydalenie z Polski

Nietypowa kolizja w Radomsku – kierowca Mazdy pomylił biegi i wjechał w elewację sklepu przy ulicy Piłsudskiego. Szybko okazało się, że 26-letni obcokrajowiec był nietrzeźwy i przebywał w Polsce bez wymaganych dokumentów. Policja wystąpiła wobec niego o deportację.
10 listopada 2025 roku policjanci zostali wezwani na ulicę Piłsudskiego w Radomsku, gdzie kierowca samochodu osobowego mazda wjechał w ścianę budynku, w którym mieszczą się sklepy. Jak się okazało, mężczyzna pomylił biegi – zamiast wycofać, ruszył do przodu, uderzając w elewację jednego ze sklepów.
Szybko wyszło na jaw, dlaczego doszło do tego niebezpiecznego manewru. 26-letni kierowca, obcokrajowiec, miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu. Został zatrzymany przez policjantów, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, kierowania bez wymaganych uprawnień oraz spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za popełnione przestępstwa i wykroczenia grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Podczas dalszych czynności ustalono, że mężczyzna przebywał na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bez wymaganych, ważnych dokumentów uprawniających go do przebywania i pobytu na terenie kraju. W związku z tym policjanci sporządzili wobec niego wniosek do Komendanta Straży Granicznej o wydalenie z Polski.
Po zakończeniu policyjnych czynności mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Łodzi, którzy prowadzą dalsze postępowanie administracyjne w jego sprawie.
To już siódmy wniosek o deportację obcokrajowca sporządzony w tym roku przez policjantów z Radomska. Każdy z takich przypadków jest indywidualnie analizowany, a działania funkcjonariuszy prowadzone są w ścisłej współpracy ze Strażą Graniczną. Policjanci przypominają, że pobyt cudzoziemców w Polsce musi odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a jego naruszenie wiąże się z odpowiedzialnością karną i administracyjną – wyjaśnia aspirant Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.
Czytaj też: Na bagnistym terenie, w środku lasu. Policjanci odnaleźli zaginioną seniorkę





![Zabytkowe auta, motocykle i duch niepodległości – Auto Classic XV w Radomsku [ZDJĘCIA]](https://pulsradomska.pl/wp-content/uploads/2025/11/DSCN3897-390x220.jpg)
![Zabytkowe auta, motocykle i duch niepodległości – Auto Classic XV w Radomsku [ZDJĘCIA]](https://pulsradomska.pl/wp-content/uploads/2025/11/DSCN3897-220x150.jpg)
![Radomsko uczciło 107. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę [ZDJĘCIA]](https://pulsradomska.pl/wp-content/uploads/2025/11/DSCN4015-220x150.jpg)