Luxbud

Nowy taryfikator. Pierwsze wysokie mandaty w Radomsku

Polonaisse

Policjanci przypominają, że nowy taryfikator mandatów, który wszedł w życie 1 stycznia 2022 roku, przewiduje wysokie kary dla kierowców i pieszych łamiących obowiązujące przepisy. Warto zapoznać się z treścią rozporządzenia regulującego wysokości grzywien nakładanych za wybrane rodzaje wykroczeń.


Pierwszy pirat drogowy przekonał się już, jak wysokie kary przyporządkowane są do poszczególnych wykroczeń. 9 stycznia 2022 roku policjanci z radomszczańskiej drogówki podczas pełnienia służby w miejscowości Kletnia wykonali pomiar prędkości kierującego hondą, którego następnie zatrzymali. Ostatecznie okazało się, że 20-letni mieszkaniec gminy Dobryszyce popełnił kilka wykroczeń m.in.: przekroczył dozwoloną prędkość, wyprzedzał pojazd na przejściu dla pieszych, kierował niesprawnym autem i na dodatek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Zgodnie z nowym taryfikatorem policjanci nałożyli na niego karę grzywny w wysokości 2700 złotych  – wyjaśnia nadkom.Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Kolejnym przykładem nieodpowiedzialnego zachowania jest wjeżdżanie na torowisko gdy sygnalizator ma zapalone czerwone światło. O dotkliwości kary za takie zachowanie przekonała się 25-letnia radomszczanka. Kobieta wykroczenie to popełniła wieczorem 8 stycznia na przejeździe kolejowym znajdującym się w centrum Radomska. Zgodnie z nowym taryfikatorem mundurowi nałożyli na nią mandat w wysokości 2000 złotych.

Nowe przepisy przewidują w przypadku wykroczeń drogowych podwyższenie maksymalnej wysokości grzywny z 5 tysięcy zł do 30 tysięcy zł. Zwiększona została wysokość grzywny, którą nałożyć można w postępowaniu mandatowym – do  5 tysięcy zł, a w przypadku zbiegu wykroczeń – do  6 tysięcy zł.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD