MEBIN

O krok od tragedii. 10-latek wjechał w samochód

W poniedziałek, 14 czerwca około godz. 17 w Przedborzu na skrzyżowaniu ulic Częstochowskiej i Młynarskiej 10-letni chłopiec jadąc na rowerze wjechał w koło samochodu osobowego.

Na miejsce zostawał wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na szczęście chłopcu nic się nie stało, rowerzysta nie wymagał hospitalizacji. Kierujący był trzeźwy. Tym razem skończyło się tylko na strachu.

Czas letnich wakacji to okres wzmożonego ruchu jednośladów, w szczególności rowerów. Policjanci propagują wśród dzieci oraz rodziców świadome i bezpieczne zachowania na drodze.

Pomimo policyjnych pogadanek dochodzi do tak niebezpiecznych sytuacji. Obowiązek nauki bezpiecznego poruszania się po drodze spoczywa przede wszystkim na rodzicach, którzy powinni uczyć dziecko, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Apelujemy o bezpieczne zachowanie szczególnej ostrożności na drodze – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.


Czytaj też: Plaga pijanych kierowców na drogach Radomska

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Ludzie z zawałem umierali na ulicach bo karetki woziły po szpitalach chorych na jedynie słuszny kowid, a do chłopca, któremu nic się nie stało LPR wysłano. Polska służba zdrowia 2.0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW