MEBIN

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Radomsku

3 maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. W tym roku z powodu sytuacji pandemicznej będziemy je obchodzić nieco skromniej niż zwykle.


Program obchodów w Radomsku:

3 maja
godz. 11.30 – msza święta w kolegiacie pw. św. Lamberta w Radomsku
– po zakończeniu mszy nastąpi złożenie kwiatów przez władze samorządowe pod obeliskiem upamiętniającym dwusetną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Od 30 kwietnia do 4 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej będzie można obejrzeć okolicznościową wystawę książek ze zbiorów biblioteki ph.: „Duma Rzeczypospolitej – konstytucja 3 Maja” – wystawa czynna w godzinach pracy biblioteki.

W ramach obchodów Muzeum Regionalne od 30 kwietnia br. Zaprezentuje w „Galerii w oknie” wystawę pt. „Konstytucja 3 Maja w 230. rocznicę uchwalenia” – wystawa przygotowana przez Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.

1, 2 i 3 maja godz. 12.00 Miejski Dom Kultury zaprasza do udziału w Wielkiej Majówce z programem „Kultura ma głos”. Historia, sport, muzyka, film, podróże, kulinaria. Słuchaj na www.mdkradomsko.pl, www.kulturamaglos.pl.


Czytaj też: #Liczy się Polska. Poseł Anna Milczanowska o pieniądzach dla Polski w ramach budżetu UE

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW