MEBIN

Policjanci uratowali ranną sarnę

Policjanci z komisariatu w Kamieńsku interweniowali w związku z informacją o znalezieniu na terenie jednej z posesji rannej sarny. Ponieważ miejsce to znajduje się w okolicy ruchliwych dróg akcja ratunkowa wymagała szczególnej ostrożności.


29 kwietnia 2021 roku około godziny 14.30 policjanci z komisariatu w Kamieńsku dotarli na teren jednej z posesji w centrum miasta gdzie znaleziona została ranna sarna. Miała okaleczoną racicę i kulejąc poruszała się na 3 nogach. Zwierzę było przestraszone i płochliwe. Z uwagi na to, że miejsce znajduje się w pobliżu krajowej jedynki akcja wymagała szczególnej ostrożności aby sarna nie wybiegła na drogę.

Wezwano lekarza weterynarii. Funkcjonariusze dalej działali już zgodnie z jego instrukcjami. Zwierzę zostało złapane i po podaniu środka usypiającego przewiezione dzięki wsparciu Urzędu Miasta do Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w powiecie piotrkowskim. Jesteśmy pewni, że pod opieką weterynaryjną szybko wróci do swojego środowiska naturalnego – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.Czytaj też: Pijany kierowca z sądowym zakazem uciekał przed policjantami

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW