MEBIN

Okradali sklepy. Złodziejski duet trafił do aresztu

Jubiler Ako

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Sosnowca, którzy w ciągu jednego dnia ukradli z trzech placówek tej samej sieci handlowej produkty warte 2000 złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia. Radomszczański sąd przychylił się do wniosku, jaki złożyli śledczy i tymczasowo aresztował obu podejrzanych.


8 października 2021 roku funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kamieńsku zostali wezwani do jednego z marketów, gdzie pracownik ochrony wytypował sprawców kradzieży. Łupem przestępców padły słodycze i kawa. Towar został odzyskany podczas przeszukania mężczyzn. Policjanci zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie mieszkańców województwa śląskiego w wieku 51 i 55 lat. Jeszcze tego samego dnia okazało się, że mężczyźni ci dokonali kradzieży w dwóch innych placówkach na terenie powiatu radomszczańskiego. Potwierdził to jeden z pracowników ochrony, który rozpoznał sprawców oraz nagranie z monitoringu. Tym razem przestępcy oprócz słodyczy ukradli alkohol – wyjaśnia nadkom. Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Złodzieje szybko upłynniali swoje łupy, a pieniądze uzyskane w ten sposób przeznaczali na bieżące potrzeby. Podczas przesłuchania mężczyźni utrzymywali, że się nie znają i przypadkiem spotkali się w tym samym czasie w wybranych placówkach handlowych. Po analizie zgromadzonego materiału śledczy nie dali wiary ich zeznaniom i zawnioskowali o areszt.

Sprawa jest rozwojowa. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Starszy z zatrzymanych będzie odpowiadał w warunkach recydywy, co oznacza zwiększenie przez sąd wymiaru kary. 9 października decyzją sądu podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.


Czytaj też: Wypadek na Brzeźnickiej. Potrącił pijanego na pasach

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD