Omo – pies policyjny w akcji

Reklama

W Gorzędowie okoliczni mieszkańcy mieli okazję spotkać się na pikniku rodzinnym zorganizowanym przez władze Kamieńska. Spotkanie dodatkowo uświetnił pokaz umiejętności policyjnego psa o imieniu Omo.


W Gorzędowie odbył się piknik z udziałem okolicznych mieszkańców. Jego przebieg dodatkowo uświetnił pokaz w wykonaniu psiego “funkcjonariusza” Omo. W zaaranżowanej scenie z napastnikem wyposażonym w broń pies miał za zadanie udaremnić jego atak na policjanta i ucieczkę z miejsca interwencji. W rolę przestępcy wcielił się instruktor wyszkolenia psów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Podczas całej akcji widzowie mieli okazję podziwiać bezwzględne posłuszeństwo czworonoga i wykonywanie każdej komendy swojego przewodnika, nawet wydanej gestem. W oczach Omo widać było maksymalne skupienie. Taki widok to efekt nieustannych treningów pod okiem asp. Arkadiusza Olczyka, który w policji służy od 17 lat, a przewodnikiem psa jest od lat 9. Ten funkcjonariusz jest doskonałym przykładem, jak swoje prywatne pasje można z powodzeniem realizować w policyjnych szeregach.

Psie umiejętności to nie jedyna atrakcja dla zgromadzonej publiczności na festynie. Policjanci zorganizowali również pokaz sprzętu, jaki jest używany podczas zabezpieczeń różnego rodzaju  imprez. Dzieci bardzo chętnie mierzyły ów sprzęt i robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Policyjny profilaktyk zadawał pytania o bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji. Dla najlepszych w nagrodę przewidziana była przejażdżka radiowozem po placu. Dzielnicowy zaś jako gospodarz swojego rejonu promował Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i opowiadał o specyfice swojej służby jako policjanta pierwszego kontaktu. Nawet deszcz, który zaczął padać pod koniec imprezy, nie był w stanie popsuć znakomitych humorów, jakie dopisywały wszystkim uczestnikom.

Aby zabawa była uznana za bezpieczną w pełni, policjanci zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie obostrzeń sanitarnych związanych z rozprzestrzenianiem koronawirusa.

fot. KPP Radomsko

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD