Ostatnie pożegnanie asp. sztab. Marka Purzyńskiego, policjanta z radomszczańskiej komendy

Reklama

W środę, 8 lutego w kościele pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła w Dobryszycach odbyła się uroczystość pogrzebowa policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku, asp. sztab. Marka Purzyńskiego, który po ciężkiej walce z chorobą odszedł na wieczną służbę.


Zmarłego policjanta pożegnała delegacja radomszczańskich policjantów na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Radomsku – podinsp. Jarosławem Knapikiem. Policjanci z Kompanii Honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi pełnili wartę przy trumnie z ciałem zmarłego i asystowali przy odprowadzeniu go z kościoła na miejsce wiecznego spoczynku.

Asp. sztab. Marek Purzyński całe swoje życie zawodowe poświęcił Policji.

W nasze szeregi wstąpił w 1999 roku. Przez blisko 19 lat był dzielnicowym w Radomsku. W czasie służby dał się poznać jako profesjonalista, który chętnie dzielił się swoją wiedzą, młodszym służbą udzielał cennych wskazówek. Był wspaniałym kolegą i dobrym człowiekiem, zawsze otwartym na potrzeby innych. Nigdy nie odmówił pomocy, zawsze gotowy poświęcić każdemu swój czas. Policjanci i pracownicy zapamiętają go jako życzliwego, uczynnego człowieka, a zarazem sumiennego i odpowiedzialnego funkcjonariusza. Wyrazy najgłębszego współczucia składają pogrążonej w żałobie rodzinie, bliskim oraz znajomym, koleżanki i koledzy z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. Cześć Jego Pamięci! – mówi nadkom. Aneta Wlazłowska z KPP w Radomsku.


Czytaj też: 10-letni Miłosz z Radomska za uratowanie życia ojczymowi otrzymał nagrodę prezydenta [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD