Magdalena Spólnicka

Paszport Turystyczny Powiatu Radomszczańskiego – ciekawy plan na wakacje!

Stowarzyszenie Spot Radomsko stworzyło ciekawą publikację – Paszport Turystyczny Powiatu Radomszczańskiego, który został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Radomsku. Więcej o projekcie opowiadali organizatorzy, podczas konferencji prasowej.


Paszport Turystyczny Powiatu Radomszczańskiego ma być pretekstem do aktywnego spędzenia czasu w regionie radomszczańskim, w którym, jak zapewniają pomysłodawcy nie brak ciekawych atrakcji.

Paszport turystyczny przedstawia najciekawsze atrakcje powiatu radomszczańskiego. Są to również ciekawe krajoznawczo i przyrodniczo miejsca. W każdej gminie będzie można wziąć udział w grze terenowej i po zeskanowaniu kodu QR, będzie nas przenosić do aplikacji, gdzie będą interaktywne zadania do wykonania – mówiła na briefingu Aneta Bogdan, koordynatorka projektu.

Paszporty, a po wykonaniu gier, także i pieczątki, będzie można odebrać w urzędach każdej gminy, Starostwie, a także w takich miejscach jak: Muzeum Regionalne w Radomsku, Muzeum Ludowe Ziemi Przedborskiej, Gospodarstwo Agroturystyczne Chata u Brata w Krzętowie, Malutkie Resort, Bocianie Gniazdo w Zalesiu Gosławickim oraz Stajnia Gowarzów.

Przygotowano aż 14 interaktywnych gier terenowych. Dla pierwszych trzech osób, które skorzystają z zabawy i zrealizują wszystkie zadania, przewidziane są nagrody.

Atutem gry jest to, że nie jest ściśle ustalona kolejność wykonywania poszczególnych jej etapów. Podróżując po zakątkach powiatu można w dowolnym czasie wziąć udział w grach. Organizatorzy zakładają, że projekt będzie realizowany przez rok, także w każdej chwili będzie można dołączyć.

Paszporty będzie można też uzyskać na II Powiatowym Zlocie Turystyczny “Ekoturystą Być”, który odbędzie się w sobotę (18czerwca) nad zbiornikiem wodnym w Zakrzówku Szlacheckim.

Nakład paszportu to 300 sztuk. W przypadku wyczerpania się nakładu, paszporty zostaną dodrukowane.

Informacji można szukać na stronie paszportturystyczny.pl

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD